Державний реєстр прав на нерухоме майно: чому варто внести до нього дані про право власності і як це зробити через Дію

Держава створила компенсаційний механізм єВідновлення, який передбачає отримання грошової компенсації на ремонт чи відбудову житла, але щоб скористатися цим правом, пошкоджене житло має бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав

Нерухомість
Дані про нерухомість потрібно внести до Державного реєстру

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк у своєму Telegram-каналі 2 березня розповіла, як правильно внести дані до Державного реєстру прав на нерухоме майно та чому це варто зробити. Вона зазначила, що це, зокрема, важливо під час дії програми єВідновлення.

Для чого потрібні дані про нерухомість в реєстрі

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно — це єдина державна інформаційна система, яка містить відомості про права людини на нерухоме майно. Олена Шуляк пояснила, що в рамках програми єВідновлення обов’язковою умовою для подання заяви на отримання допомоги є наявність запису про право власності в Державному реєстрі речових прав. Якщо Дія не відображає житло, подати заявку на виплату допомоги неможливо.

«Російські окупанти знищили та пошкодили велику кількість будинків українців. Станом на зараз, за попередніми оцінками, маємо 50 млн квадратних метрів пошкодженого та знищеного житла. Для розуміння: це щонайменше п’ять років плідної роботи з будівництвом житла довоєнними темпами», - зауважила Шуляк.

Вона додала, компенсаційний механізм єВідновлення передбачає можливість подання звернення для отримання грошової компенсації на ремонт чи відбудову житла. Для того, щоб скористатися цим правом, пошкоджене житло має бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав.

Як внести дані про право власності в Україні у 2024 р.

У 2024 році передбачено два способи внесення інформації про власника до Державного реєстру прав на нерухоме майно:

  1. Через сайт Дія.
  2. Через Центри надання адміністративних послуг (ЦНАПи) або у нотаріуса.

Як внести дані до Державного реєстру прав на нерухоме майно через Дію:

  • створити електронний підпис, якщо його немає;
  • зареєструватися або авторизуватися в кабінеті громадянина на сайті Дія за допомогою електронного підпису;
  • перевірити особисті дані в профілі користувача, якщо відбулися зміни, то необхідно їх оновити;
  • заповнити онлайн-форму на отримання послуг;
  • завантажити документи про зареєстровані речові права на об’єкт нерухомості (видані до 1 січня 2013 року);
  • підписати заяву електронним підписом.

Щоб внести дані про право власності до реєстру майна через ЦНАП необхідно:

  • зібрати пакет документів: паспорт, номер платника податків, документи на права власності щодо об’єкта нерухомого майна або їх копії;
  • передати документи реєстратору або нотаріусу;
  • після ознайомлення й уточнення інформації про права власності фахівець сформує письмовий запит до Бюро технічної інвентаризації (БТІ) для особистого звернення;
  • відправити документи з письмовим запитом до комунального підприємства БТІ за територіальною приналежністю щодо нерухомого майна.

"Якщо особа мала житло, яке було зареєстроване до 2013 року, до запровадження Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, і не має паперових документів на житло, то в такому випадку єдиним варіантом отримання компенсації від суду є звернення для встановлення права власності", - пояснила Шуляк.

Вона додала, що якщо житло було придбане та зареєстроване з початку 2013 року,  дані вже мають бути в реєстрі.

Приєднуйтесь до наступної розмови, де ми розглянемо ініціативу «народний дрон», що закликає громадян власноруч збирати дрони вдома. Максим Левківський поділиться думками про цю ініціативу та розкриє необхідність безпілотних родів військ в Україні. Також ми обговоримо, чи свідчить ця ініціатива про нестачу інженерів, та чи дійсно вона існує. Залишайтеся з нами, щоб дізнатися більше!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube