Українцям спростили найскладніший етап отримання компенсації за зруйноване житло: деталі

Читать на русском

Міністерство цифрової трансформації оголосило, що спростило процедуру припинення права власності на зруйноване житло, яка є необхідною для отримання держкомпенсації за програмою єВідновлення

Читать на русском
єВідновлення, Мінцифри
Для програми єВідновлення спростили процедуру отримання документів

Міністерство цифрової трансформації оголосило, що спростило процедуру припинення права власності на зруйноване житло, яка є необхідною для отримання держкомпенсації за програмою єВідновлення

Прес-служба Мінцифри 20 лютого повідомила, що процедуру припинення права власності на зруйноване житло – спрощено. Збір документів про право власності займав у людей найбільше часу. Вони потрібні для отримання держкомпенсації за програмою єВідновлення.

Для українців, які планують скористатися програмою єВідновлння, спростили найскладніший етап отримання компенсації за зруйноване житло. Про це повідомляє пресслужба Мінцифри.

"Забронювали житловий сертифікат? Слід припинити право власності на знищений об'єкт. За відгуками перших власників нового житла, цей етап займав найбільше часу та зусиль. Спрощуємо процедуру", - заявили в міністерстві.

Відтепер для припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості достатньо витягу з Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який можна отримати в нотаріуса чи місцевій раді. Цей документ потрібний, якщо після обстеження зруйнованого житла комісія не видала копію акта.

Отримати витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного житла можна у будь-якого нотаріуса, який має доступ до Реєстру. Крім цього, виписку можна отримати в місцевій раді, де розташовано знищений об'єкт нерухомості.

"Припинити право власності на знищене житло потрібно не раніше, ніж ви отримаєте житловий сертифікат і забронюєте за ним кошти, але до того, як ви укладете угоду купівлі-продажу", - нагадали у міністерстві.

Як подати заяву на виплати за пошкоджене житло через Дія

Подати заяву на отримання допомоги на відновлення пошкодженого житла можна особисто в Центрі надання адміністративних послуг, або онлайн на застосунку Дія. На програму єВідновлення заяву можна подати в будь-якій громаді, а не тільки в тій, де знаходиться пошкоджене житло. Для того щоб подати заяву через Центр надання адміністративних послуг або нотаріуса, потрібно, щоб право власності на житло має бути зареєстроване в Державному реєстрі речових прав.

Подати заяву можна через портал "Дія". Як це зробити:

  • Авторизуватися на порталі Дія;
  • Обрати розділ "Послуги";
  • Обрати розділ "Земля, будівництво, нерухомість";
  • Натиснути кнопку "Компенсація за пошкоджене майно";
  • Заповнити всі потрібні поля в анкеті;
  • Перевірити правильність даних в анкеті;
  • Підписати заяву файловим ключем (якщо в заяві є співвласники, то вони також мають підписати заяву КЕПом);
  • Відправити заяву. 

Чи є вбивство Навального початком боротьби російської влади проти опозиціонерів? Хто може бути наступним? Ці запитання актуальні сьогодні. У нашому відео ми звернемося до політичного експерта Ігоря Добжанського, щоб розглянути ці питання та вислухати його думку. Приєднуйтеся до обговорення, щоб зрозуміти ситуацію краще.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.