Мінфін змінив правила щодо декларування та податків: кого це стосується

Читать на русском

Враховують низку змін до Податкового кодексу, що приймалися останніми роками. Зокрема, йдеться про правила оподаткування доходів від продажу майбутніх об’єктів нерухомості

Читать на русском
У Мінфіні внесли зміни в правила оподаткування майна та доходів громадян
Податки

Враховують низку змін до Податкового кодексу, що приймалися останніми роками. Зокрема, йдеться про правила оподаткування доходів від продажу майбутніх об’єктів нерухомості

Наказом Міністерства фінансів №467 було внесено зміни до форми декларації про доходи та майновий стан. Також змінили інструкцію щодо її заповнення. Це, зокрема, вплине на оподаткування від продажу нерухомості, а також на діяльність волонтерів.

Про це розповіли експерти Crowe Mikhailenko. Зазначається, що ці зміни враховують низку змін до Податкового кодексу, що приймалися останніми роками. Зокрема, йдеться про правила оподаткування доходів від продажу майбутніх об’єктів нерухомості. До повномасштабної війни влада внесла зміни спрямовані на додаткове оподаткування доходів від продажу другого, третього тощо об’єктів житлової нерухомості. Паралельно з'явилося новий термін "майбутній об'єкт нерухомості" (це права на житлові об'єкти, що мають бути зареєстровані у нотаріуса). Тепер зазначені зміни до оподаткування продажу нерухомості й "майбутніх об'єктів нерухомості" треба відображати в декларації. 

Волонтерська діяльність. Для коштів (майна, яке волонтерами було отримане для подальшої передачі для гуманітарних чи військових потреб) тепер з'явиться пільга. Йдеться про те, що ці кошти або майно не будуть враховувати в якості доходу. Це також буде відображатися в декларації. Важливо, щоб особа при цьому була внесена до реєстру волонтерів. 

Дія Сіті. З'явилася нова пільга, яка дозволяє вирахувати із оподаткованого доходу – суму витрат на придбання акцій, до того як компанія зайшла в режим Дія Сіті доходу на суму витрат на придбання актів. При цьому загальна сума не може перевищувати суму річного загального оподатковуваного доходу платника податку, отриманого у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу.

Платіжні системи. У результаті ухвалення закону про платіжні системи під нього з’явилися поправки в Податковий Кодекс України. Йдеться про те, що тепер в частині ДФО уточнили склад витрат під час відрядження які, якщо є документальне підтвердження, не оподатковуються ПДФО і військовим збором.

Контрольні іноземні компанії. Це стосується лише тих компаній, якими володіють резиденти України. Зараз законодавство передбачає наскрізне оподаткування доходів, коли фізична особа за фактом розподілу доходів української компанії на користь іноземного холдингу, повинна відобразити оподатковуваний дохід за ставкою 5% або 9%, визнавши це, такими собі своєрідними дивідендами, наче отриманими одразу від української юридичної особи. Це враховується у формі декларації, які подають громадяни, коли виїжджають за кордон. 

Україні доведеться підвищувати податки

У виданні Bloomberg розповіли про те, що Україна буде  вимушена піти на підвищення податків для населення та бізнесу. Це може статися в тому випадку, якщо Київ не отримає допомогу від США. План, який повинні надати представники України Міжнародному валютному фонду, повинен містити три елементи: розширення продажу внутрішніх облігацій, підвищення податків та скорочення витрат.

"Хоча Україна виконує свої зобов'язання, Міністерство фінансів та Національний банк вважають, що існує ризик того, що рада директорів МВФ не схвалить наступну виплату кредиту без фіскального плану, якщо кошти США все ще будуть заблоковані. За програмою МВФ Київ цього року має отримати 5,3 мільярда доларів", – пише видання.

Політолог Володимир Фесенко розкриває, чому новий законопроєкт не слід називати «скандальним» та чому важливо уникати таврування. Розмова про значущість мобілізації та можливі наслідки в разі невтілення цього закону. Приєднуйтеся до перегляду для глибшого розуміння.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.