Українці зможуть використовувати житлові сертифікати єВідновлення із залученням коштів програми єОселя: нардеп Олена Шуляк

Читать на русском

Житловий сертифікат єВідновлення відтепер можна використовувати для придбання житла у поєднанні з державною програмою пільгової іпотеки єОселя

Читать на русском
єВідновлення, єОселя
Нардепи ухвалили зміни до програми єВідновлення

Житловий сертифікат єВідновлення відтепер можна використовувати для придбання житла у поєднанні з державною програмою пільгової іпотеки єОселя

22 лютого у другому читанні нардепи підтримали законопроєкт №10208, яким житлові сертифікати єВідновлення можна використовувати із залученням коштів програми єОселя. Відтепер власники зруйнованого житла мають більше можливостей для придбання нової оселі.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

“Відтепер власники зруйнованого житла мають більше можливостей для придбання нової оселі. Якщо вартість обраної ними нової домівки вища, ніж сума, передбачена житловим сертифікатом єВідновлення, вони можуть отримати решту суми за рахунок коштів державного іпотечного кредитування єОселя, скористатись яким можна як на первинному, так і на вторинному ринку”, – пояснює Шуляк.

Загалом, зазначила Шуляк, до можливості використовувати сертифікати єВідновлення для придбання житла на первинному ринку українці поки придивляються – станом на 22 лютого в таке житло інвестували лише 14 власників сертифікатів єВідновлення. Однак розширення можливостей використати сертифікат, після набуття чинності законопроєкту №10208, може пожвавити цей процес.

Парламентарка додала – станом на 22 лютого, українці використали вже 864 житлових сертифікати єВідновлення на придбання нових осель. Йдеться як про квартири, так і про приватні будинки. Більшість угод – 92%, стосуються придбання житла на вторинному ринку. Загальна сума використаних сертифікатів – 1,8 млрд гривень. Загалом же, станом на цей день було сформовано 3368 житлових сертифікатів на суму в 6 млрд гривень.

Нагадаємо, наприкінці жовтня минулого року Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури опублікувало відкритий Меморандум про співпрацю з девелоперами, забудовниками, представниками будівельної галузі щодо їхньої участі в другому етапі програми “єВідновлення” – компенсації за повністю зруйноване житло. Ключова мета меморандуму – доброчесне та вчасне виконання зобовʼязань забудовників перед українцями, які обиратимуть для себе первинний ринок нерухомості.

Приєднуйтесь до нашої важливої розмови про зміну у спрямуванні уваги від державного тиску на бізнес до встановлення відкритого діалогу та розуміння майбутнього для його розвитку. Обговоримо, чи можна це вважати пріоритетом для ефективного відновлення, та чи можливо побудувати таку модель. Також розглянемо актуальну тему митниці, її махінації та можливі шляхи запобігти їм. Наш гість - Тарас Котов, голова Ради громадського контролю Бюро економічної безпеки. Приєднуйтесь до перегляду, буде цікаво!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.