Податок можуть не платити українці, нерухомість яких розташована на окупованій території чи в зоні бойових дій
Українців через суд зобов’язують сплатити податки за свої квартири. Ті, хто не заплатить податок на нерухомість добровільно, будуть змушені це зробити через суд. Про це пише OBOZ.UA.
У реєстрі судових рішень можна знайти сотні рішень про примусове стягнення податкового боргу. Наприклад, 25 грудня Чернівецький окружний адміністративний суд ухвалив рішення зобов'язати місцевого жителя заплатити податковій 23,3 тис. грн.
«У матеріалах справи йдеться про те, що податковим органом надсилалась податкова вимога про сплату податкового боргу, однак заборгованість у добровільному порядку сплачена не була. Тепер у податкової є рішення суду і вона може звернутись у виконавчу службу. У боржника можуть арештувати банківські рахунки до того моменту, поки він не заплатить податки», - пише видання.
У деяких випадках через суд можна скасувати податкову вимогу. Наприклад, Полтавський окружний адміністративний суд скасував податкову вимогу №0000847-1307-1631 на 18,9 тис. грн. З полтавчанина податкова намагалась отримати таку суму у вигляді податку за телятник площею 632,9 квадрата. Але суд зайняв сторону позивача.
"Податок можуть не платити українці, нерухомість яких розташована на окупованій території чи в зоні бойових дій. Якщо маєте сумніви, чи треба платити, якщо не надійшла квитанція, зверніться в податкову за місцем своєї реєстрації та зможете отримати більш детальну консультацію", – розповіли на гарячій лінії податкової.
Розмір податку 2024-го становить 100,5 грн. Платити потрібно за кожен квадрат площі, що перевищує 60 квадратів для квартири та 120 для будинку.
У 2024 році відбулися зміни у податковому законодавстві України. Зокрема, встановлено новий розмір ставки податку на нерухомість. Як пояснили в Державній податковій службі, згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік», установлено нові розміри мінімальної заробітної плати. З 1 січня цього року вона складає 7100 гривень, а з 1 квітня збільшиться до 8000 гривень (у 2023 році мінімальна заробітна плата становила 6700 гривень).
«Згідно Податкового кодексу України, ставки податку на об'єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, належні фізичним та юридичним особам, встановлюються місцевими радами залежно від місця розташування та типу нерухомості. Максимальна ставка податку на нерухомість за 1 кв. м у 2024 році складатиме 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати на 1 січня, тобто 106,50 гривень за 1 кв. м бази оподаткування», - йдеться в поясненні.
Також податківці нагадують, що відповідно до вимог Податкового кодексу України, сільські, селищні та міські ради мають право приймати рішення про встановлення місцевих податків та зборів та надавати податкові пільги з оподаткування.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.