Скандальний Гетманцев оцінив прибуток від податку на зайві метри нерухомості

За його словами, проблема була нібито в ефективності адміністрування

Данило Гетманцев
Гетманцев заявив, що податок на зайві метри був неефективним. Колаж: Інформатор

Голова Податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев оцінив ефективність податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За 2023 рік надходження склали 9,1 млрд грн. Саме тому він назвав його "одним із найменш ефективних".

Про це він написав у Telegram. З житлової нерухомості зібрали 1,2 млрд грн податків, а з нежитлової — 7,8 млрд грн.

“Цей податок, мабуть, один із найменш ефективних. Основна проблема — в ефективності адміністрування”, – наголосив Гетманцев.

Він додав, що причиною цього став низький рівень співпраці органів місцевого самоврядування та податкових. Крім того, заявив, що начебто місцеві громади провели недостатню роботу щодо інвентаризації обкладених об'єктів.

Податок на "зайві" квадратні метри

Відповідний податок запровадили ще у 2020 році. Люди, які мають квартиру з площею понад 60 квадратних метрів, будинок понад 120 кв. м або комбінована нерухомість понад 180 кв. м зобов’язані заповнити декларацію та сплатити податок.

Ставка становить 1,5% від розміру мінімальної заробітної плати, яка була встановлена на 1 січня звітного (податкового) року за один квадратний метр площі. У 2022-му ставка становила 97,50 грн, а у 2023-му – 100,50 грн за кожен “зайвий” квадрат.

Скандали навколо Гетманцева

Данило Гетманцев є частим фігурантом різного роду скандалів. Зокема, корупційних. Підприємці багато років скаржаться на його заходи. У підсумку, нардепа вже прямо звинувачують в роботі на росію, адже вважають, що своїми діями він свідомо руйнує національний бізнес. 

У жовтні 2023-го "Інформатор" робив велике розслідування про схему "податкової мафії" нардепа, яке стосується виробників алкоголю та тютюну. Ще з 2022 року податківці по всій країні позбавляють спиртзаводи ліцензій. Здебільшого дії ґрунтуються не на реальних порушеннях, а просто на неузгодженості чинного законодавства. Втім, це проблема саме держави, а не підприємців. 

Водночас є підстави вважати, що можуть робити навмисне. Таким чином зловмисники намагаються змусити керівництво підприємств давати хабарі. За неправомірну вигоди їм повертають ліцензії на виробництво продукції. Є конкретні приклади таких історій - наприклад, скандал навколо Бершадського спиртзаводу. Крім того, був аналогічний випадок зі спиртзаводом у Червоній Слободі

Податки в Україні

Раніше Гетманцев заявив, що в Україні не варто експериментувати з податками. Зокрема, скасовувати їх, понижувати або вводити офшорні зони. За його словами, для реформування податкової системи варто вивчити модель Польщі, яка за 30 років стала однією з найбагатших країн світу.

В Україні очікується різке посилення податкової політики після затвердження Кабміном Національної стратегії доходів на 2024-2030 роки. Зокрема, переглянуть спрощену систему оподаткування - юридичних осіб виключать з неї. На бізнесменів чекає також підвищення порогу реєстрації платників ПДВ та збільшення ефективної ставки податків. Також Гетманцев та його команда скоротять податкові пільги. Зокрема це торкнеться податку на прибуток, який навіть винесли в окремий пункт оновленого меморандуму. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube