На утримання непрацездатних членів сім'ї можна отримати надбавки до пенсії: які потрібні документи

Читать на русском

Право на призначення надбавки до пенсії на утримання непрацездатних членів сім'ї закріплено законодавством

Читать на русском
Пенсія, надбавка
Надбавка призначається тільки на тих членів сім'ї, які не одержують пенсійні виплати

Право на призначення надбавки до пенсії на утримання непрацездатних членів сім'ї закріплено законодавством

Відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” до пенсії за вислугу років та по інвалідності можна отримати надбавки на утримання непрацездатних членів сім’ї. Про це 15 квітня повідомив Пенсійний фонд України.

До пенсії за вислугу років та по інвалідності, що призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію, нараховується надбавка непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї. На кожного непрацездатного члена сім'ї в розмірі 50 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

«При цьому надбавка призначається тільки на тих членів сім'ї, які не одержують пенсійні виплати із солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам, державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, допомогу на дітей одиноким матерям», - уточнили в ПФУ.

Непрацездатними членами сім'ї вважаються, зокрема, діти, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років.
Для призначення надбавки на непрацездатних членів сім'ї подаються такі документи:

  • документи про перебування непрацездатних членів сім’ї на утриманні померлого (загиблого) годувальника (крім непрацездатних дітей; непрацездатних батьків і дружини (чоловіка) військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, які загинули чи померли або пропали безвісти в період проходження служби або пізніше внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, що мали місце під час служби);
  • документи, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування), не проходить службу;
  • документи, що засвідчують родинні відносини.

До останніх відносяться:

  1.  паспорт громадянина України;
  2. свідоцтво про народження;
  3. свідоцтво про шлюб;
  4. рішення суду.

Для призначення надбавки на непрацездатних членів сім’ї орган, що призначає пенсію, додає до заяви одержані від органів, що призначають допомогу, відомості про вид призначеної непрацездатному члену сім’ї (на непрацездатного члена сім’ї) допомоги та період її одержання.

Які документи необхідні для призначення пенсії за віком у 2024 році

Пенсія за віком призначається за зверненням особи з дня, наступного за днем досягнення нею пенсійного віку, якщо звернення відбулося не пізніше трьох місяців з дня настання такого віку.

Основні документи, які необхідно подати:

  • паспорт громадянина України (або ID-картка);
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про навчання на денній формі, військовий квиток та ін.);
  • довідка про заробітну плату за будь-які 60 місяців підряд по 30.06.2000 р. (за бажанням);
  • реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк);
  • фотографію для пенсійного посвідчення (2,5 х 3);
  • свідоцтво про шлюб у разі зміни прізвища;
  • інші документи.

Якщо в реєстрі застрахованих осіб є відомості про стаж, набутий до 2004 року (роботодавцем чи застрахованою особою було подано для оцифрування трудову книжку, інші документи про стаж), пенсія за віком після досягнення 60 років за наявності необхідного страхового стажу призначається автоматично (без звернення особи).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.