На випадок вимкнення світла: як обрати бензиновий чи дизельний генератор та на що звертати увагу перед покупкою

Українцям пояснили, як правильно купувати генератори

Які генератори обрати і на якому паливі
Генератор

Українці активно готуються до можливих блекаутів в холодний період року. Зокрема, йдеться про покупку генераторів, які допоможуть не лишитися без світла. Експерти пояснили, як правильно обрати бензиновий або дизельний прилад і на що звертати увагу.

Як передає poglyad, в першу чергу варто звертати увагу на паливо. Дизель буде щільнішим, через що забезпечується більш ефективне згоряння. Тобто, йдеться про економію палива. Такі генератори надають більше енергії на галон палива порівняно з бензиновими генераторами. Якщо говорити про бензин, то він більш доступний. Проте ціна буде значно вищою, якщо порівнювати з дизелем.     

Продуктивність та застосування приладу. Дизельні генератори зазвичай мають більший крутний момент і краще підходять для тривалої роботи і високих навантажень. Тому нерідко їх використовують в промисловості, або в інших сферах, де потрібно мати стабільне електропостачання. Водночас бензинові генератори будуть компактнішими та легшими: завдяки цьому їх легко використовувати в домашніх умовах (або на кемпінгу). 

Вартість. Дизельні генератори зазвичай будуть дорожчі за бензинові. Проте  вартість палива та витрати на обслуговування можуть впливати на загальну економічну ефективність вибору. Тому важливо уважно ознайомитися з характеристиками приладу перед покупкою.   

Обслуговування. Дизельний генератор вважають більш довговічним. Однак якщо буде потрібен ремонт приладу, то це буде дорожче, якщо порівнювати з бензиновим. 

Який генератор краще обрати?

Вибір залежить від того, для чого саме потрібен генератор. Якщо йдеться про короткострокове використання, або в умовах, де бензин доступніший, - варто обрати бензиновий генератор. Водночас якщо йдеться про використання в умовах, де дизельне пальне доступніше, або коли високий рівень навантаження, - підійде дизельний прилад. 

Як правильно використовувати генератор?

Слід нагадати, що генераторами важливо користуватися правильно, з огляду на правила безпеки. Раніше експерти Державної інспекції енергетичного нагляду України нагадали, як правильно використовувати такі прилади:

  • Обов'язково виконувати інструкцію виробника;
  • Не використовувати генератори в багатоквартирних будинках (навіть якщо пристрій встановлювати на балконах);
  • Встановлювати прилад лише на відкритому повітрі не менш як за шість метрів від вікон, дерев та гаражів;
  • Відстань від приладу до стін або іншого обладнання повинна бути не менш як метр;
  • Генератор повинен бути сухим (для цього прилад потрібно захистити від атмосферних опадів та підтоплень, якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом);
  • Перед тим, як заправляти електростанцію, потрібно дати їй охолонути (інакше паливо може спалахнути та викликати пожежу і травмування людини, яка здійснює її обслуговування);
  • Не зберігати бензин поруч із генератором.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube