На жінку оформили кредит на суму 22 тисячі гривень шляхом зламу її SIM-карти Київстар - що вирішив суд?

Жінка подала заяву до поліції

Київстар
Жінка вимагає суд визнати недійсним договір позики на суму 22 тисячі гривень, який уклали завдяки злому її SIM-карти Київстар

На жінку взяли кредит на суму 22 тисячі гривень. Кошти перерахували на невідомі рахунки. Це змогла зробити невідома особа, яка зламала її картку оператора Київстар. Вона вимагає договір позики визнати недійним.  

Як вказується у рішенні Конотопського міськрайонного суду Сумської області, жінка вимагає визнати недійсним договір позики на суму 22 тисячі гривень від 24.11.2021 року. За її словами, у цей день невстановлена особа зламала картку оператора мобільного зв'язку ПрАТ "Київстар" та взяла кредит. Кошти перерахували на невідомі рахунки. 

Суд з'ясував, що 24.11.2021 року жінка уклала електронний договір кредитної лінії в розмірі 22 тисячі гривень. На її картковий рахунок перерахували кошти. Згодом вона отримала ще один кредитний договір в сумі 4 тисячі гривень, який погасила. Як вбачається з копії витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, за її заявою внесли відомості до ЄРДР за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України, у зв'язку із тим, що невстановлена особа зламала карту оператора Київстар, яка є фінансовим номером банківської карти АТ КБ "ПриватБанк" з рахунком, чим отримала доступ до особистих документів їх власниці та оформила на неї кредит на суму 22 тисячі гривень.

Згідно з повідомленням АТ "Київстар" комунікаційні послуги за телефонним номером жінки в період часу з 24.11.2021 року по 30.11.2021 року надавались анонімно. Відповідно, немає достатніх підстав вважати, що саме вона була користувачем даного телефонного номера в період часу з 24.11.2021 року по 30.11.2021 року. 

Рішення суду 

Жінці відмовили у задоволенні позову. Суд не встановив підстав, за якими закон пов'язує можливість визнання кредитного договору недійсним.

"Суд прийшов до висновку, що вимоги не підлягають задоволенню, оскільки, спірний кредитний договір був укладений у спосіб визначений чинним законодавством України з повним дотриманням вимог щодо їх укладення із зазначенням умов, які жодним чином не порушують вимоги Закону України "Про захист прав споживачів", порядок надання та повнота наданої інформації відповідають вимогам Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг", докази шахрайських дій при укладенні договору відсутні, а відтак підстав для визнання кредитного договору недійсним немає", - заявили у суді.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube