Нацбанк анулював ліцензію великої мережі валютних обмінників

НБУ відкликав ліцензію на здійснення валютних операцій у частині торгівлі готівковою валютою, видану ТОВ Фінансова компанія Артем

НБУ
НБУ анулював ліцензію фінустанові

Нацбанк анулював ліцензію великої мережі валютних обмінників. Відповідне рішенні Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг ухвалив 12 серпня. Воно набирає чинності 13 серпня, пише БізнесЦензор.

В Нацбанку повідомили, що рішення прийнято у зв’язку із виявленням Національним банком недостовірної інформації в документах, які ТОВ "Фінансова компанія "Артем" подавало разом із заявою про видачу ліцензії на торгівлю валютними цінностями.

За даними реєстру пунктів обміну іноземної валюти, оприлюдненому на сайті НБУ, фінансова компанія "Артем" мала 319 обмінників.

ТОВ "Фінансова компанія "Артем" з реєстрацією у Дніпрі засноване у квітні 2016 року, його власницею вказана Юлія Ломова.

Як повідомлялося раніше, у 2019 році Національний банк вже анульовував ліцензію на здійснення валютних операцій, видану ТОВ "ФК "Артем". Тоді їй належало 55 пунктів обміну валюти, переважно на Харківщині.

Іноземні банки масово блокують платежі українських компаній з прифронтових регіонів

Національний банк України рекомендував українським банкам сприяти вирішенню проблем із розрахунками за зовнішньоекономічними контрактами клієнтів, зареєстрованих на території частково окупованих Росією областей. Відповідний лист НБУ спрямував до банків та банківських асоціацій.

Скарги на блокування поступили від підприємців такого змісту:

«Іноземні банки блокують операції за участю юридичних осіб, зареєстрованих на території Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей, незалежно від того, чи відповідний населений пункт перебуває під тимчасовою окупацією чи під контролем України. Іноземні банки пояснюють це тим, що не мають достовірного джерела даних про статус таких територій України», - скаржаться підприємці.

З огляду на це Нацбанк рекомендував українським банкам проводити додаткову комунікацію щодо цього питання з іноземними банками. При цьому в НБУ визнають, що здебільшого іноземні банки не деталізують підставу для блокування чи відмови від проведення операції, пояснюючи це вимогами внутрішньої політики й процедур комплаєнс, але підставою для цього можуть бути санкційні обмеження.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube