Збільшення ставок акцизного податку на пальне може призвести до згубних соціальних наслідків
Члени Української Ради бізнесу, до складу якої входить 116 бізнес-асоціацій різних галузей економіки, проаналізували законопроєкт щодо збільшення акцизу на пальне. Про свої висновки вони написали у відкритому листі до Верховної Ради. Він опублікований 3 червня на сайті Української Ради бізнесу.
В листі до ВР від Української Ради бізнесу зазначено, що на попередніх зустрічах в Комітеті Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики робоча група, на якій обговорювалось це питання, дійшла висновку, що збільшення акцизного податку можливе тільки після вагомої аргументації, з детальними розрахунками експертів та міністерствами й відомствами.
«Бізнес-асоціації вважають неприпустимим без економічного обґрунтування, без розрахунків соціальних наслідків, – пропонувати збільшення ставок акцизного податку на пальне. Збільшення акцизів на пальне призведе до стрибка роздрібних цін бензин, дизельне пальне та скраплений газ, це, своєю чергою, збільшить собівартість товарів та послуг», - зауважують члени Ради бізнесу.
Представники бізнес-асоціацій, громадськості, експерти аналітичних компаній вважають контрпродуктивними шокові заходи для енергетичного сектору та споживачів, в той час, коли енергосистема України системно знищується ворогом.
Безумовно, переконані в УРБ, впровадження системи збалансованого акцизного оподаткування усіх енергопродуктів, яка закладена у Директиві Ради 2003/96/ЄС “Про реструктуризацію системи Співтовариства щодо оподаткування енергоносіїв та електроенергії”, є необхідним, проте воєнний час передбачає свої особливості.
«Український бізнес закликає Кабінет міністрів та Парламент зважено підходити до формування податкової політики, впроваджувати зміни на основі якісного аналізу витрат-вигід, з урахуванням впливу на громадян, бізнес, держбюджет та з проведенням повноцінних публічних обговорень», - вважають в УРБ.
В Раді бізнесу закликають провести щодо проєкту №11256 фахові розрахунки та експертне обговорення за участі народних депутатів, представників КМУ, науковців, бізнесу і за підсумками обговорення напрацювати збалансовану модель поступового зростання акцизів, яка б забезпечувала мінімізацію інфляції, враховувала екологічні фактори та передбачала стабільність і передбачуваність для інвестиційної діяльності.
За словами директора консалтингової групи А-95 Сергія Куюна, мотивація і ціль українського уряду абсолютно зрозумілі.