Які пільги на навчання та харчування в освітніх закладах доступні для дітей переселенців
В Україні діти Вимушено переміщених осіб мають право на низку пільг від держави. Йдеться про допомогу, пов'язану з освітою та відпочинком. Зокрема, це безплатне харчування в освітніх закладах.
Як передає 24 телеканал, законодавство передбачено, що неповнолітні переселенці та діти війни мають право на безоплатне харчування в освітніх закладах. Це стосується дитячих садків, шкіл, ПТУ та інших закладів незалежно від підпорядкування та типу. Для отримання цієї пільги батькам потрібно звернутися до адміністрації закладу з документами, які підтверджують статус дитини.
Діти ВПО мають право на безоплатний відпочинок у дитячих оздоровчих таборах та інших дитячих закладах. Батьки або опікуни таких дітей автоматично отримують сповіщення, якщо є така можливість, через застосунок "Дія". Ці повідомлення можуть надходити також від органів соцзахисту за місцем тимчасової реєстрації телефоном або поштою.
Також діти зі статусом ВПО (та ті, які проживають у прифронтових населених пунктах і здобувають фахову вищу освіту) мають право на соціальну стипендію до закінчення навчання або досягнення 23 років.
Для цього потрібно подати заяву керівнику навчального закладу та відповідати таким умовам:
Зокрема, студенти зі статусом ВПО мають право на першочергове поселення в гуртожитки своїх ВНЗ. Вищі навчальні заклади можуть надавати знижку на оплату проживання на власний розсуд. Інформацію про це можна отримати в приймальних комісіях університетів, а також у комендантів студентських гуртожитків.
Крім того, діти зі статусом ВПО та ті, що проживають у прифронтових населених пунктах, які навчаються за контрактом у закладах професійної, фахової передвищої та вищої освіти, мають право на отримання пільгового кредиту на освіту. Для цього необхідно подати заяву до приймальної комісії навчального закладу.
В Україні громадяни зі статусом ВПО можуть зареєструватися в будь-якому центрі зайнятості. Ці громадяни можуть отримувати ваучери на навчання, а також консультації щодо допомоги у працевлаштуванні. Йдеться про професійне навчання безробітних за робітничими професіями, які мають попит на ринку праці. Такі курси навчання відбуваються на замовлення роботодавців, або ж у випадках, коли безробітний хоче розпочати власну справу.
Зокрема, Київська міська служба зайнятості пропонує 28 навчальних програм з підвищення кваліфікації та навчання за 11 професіями у 13 навчальних закладах столиці. Після завершення навчання слухачі отримують документ державного зразка про присвоєння або підвищення відповідної кваліфікації.
При цьому громадяни, які вже мають диплом про вищу або професійно-технічну освіту, можуть теж отримати ваучер на навчання. У цьому випадку йдеться про підвищення кваліфікації, або підготовки за спеціальністю для здобуття рівня магістра.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.