Наразі сума виросла від попередньої оцінки на 3 тисячі доларів
Ще в лютому аналітики оцінювали собівартість видобутку біткоїна у 42 тисячі доларів. Однак зараз, на тлі ажіотажу довкола цієї криптовалюти, ця цифра зросла до 45 тисяч доларів. Такими є оновлені дані від JPMorgan.
Втім, є прогнози, що скоро вартість знову повернеться до 42 тисяч. Про це пише PaySpace.
Раніше аналітики очікували значного падіння хешрейту після того, як відбудеться халвінг біткоїна, оскільки нерентабельні майнери вийдуть з мережі. Схоже, що зараз якраз це і відбувається, хоча і з деякою затримкою. Поточна швидкість хешування і енергоспоживання визначають центральну оцінку собівартості видобутку біткоїна до 45 тисяч доларів.
На питання, чи означає оновлена оцінка собівартості видобутку біткоїна в 45 тисяч, що JPMorgan очікує, що ціна біткоїна зросте до цього рівня, аналітики відповідають, що хоча поточна оцінка собівартості видобутку Біткоїна становить вищезгадану суму, вона все ще зберігає рівень 42 тисячі доларів у середньостроковій перспективі.
"Оцінка собівартості видобутку залежить від хешрейту та ефективності майнінгового обладнання, які перебувають у стані мінливості після халвінгу... На даний момент ми отримуємо оцінку в 45 тисяч доларів (яка дещо відрізняється від 42 тисячі, які ми передбачали), але поточна оцінка в 45 тисяч буде змінюватися в міру того, як буде змінюватися хешрейт і ефективність обладнання для майнінгу", - пишуть експерти.
Зазначимо, що біткоїн є дуже зручним способом швидко розбагатіти - або ж зробити вигляд, що ти став мільярдером саме завдяки купленим заздалегідь монетам, що майже неможливо підтвердити чи спростувати. Цим, зокрема, користуються й українські політики. "Інформатор" робив матеріал про це.
Наприклад, соратник київського мера Віталія Кличка, депутат Київради від “ЄС” Дмитро Білоцерковець завдяки біткоїнам став мільярдером. Ще у 2013 році він нібито купив 398 монет по 160-600 грн за монету, а вже зараз у нього на криптогаманці понад мільярд гривень. Олег Бондаренко зі “Слуги народу” задекларував в останній декларації 80 біткоїнів, які також були придбані у 2013 році за суму близько 80 тисяч гривень. Тепер вони коштують майже 5,6 мільйонів доларів, це близько 220 мільйонів гривень. А в його колеги по фракції Дмитра Гуріна криптовалютою володіє дружина: згідно з даними декларації за 2022 рік, у її власності 42 біткоїни на майже 114 мільйонів гривень. І таких випадків ще дуже немало.
Раніше ми писали про те, як санкційні обмеження російських капіталів вплинули на ріст біткоїну та інших цифрових валют.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.