НБУ змінив умови доступу іноземних інвесторів до інструментів відбудови України: що це означає

Нацбанк затвердив зміни, які дадуть змогу створити інфраструктуру для надходження іноземних інвестицій в Україну

НБУ, інвестори
Іноземним інвесторам надають прямий доступ до ринкових боргових інструментів

Національний банк затвердив зміни до Положення про провадження депозитарної і клірингової діяльності та забезпечення здійснення розрахунків за правочинами щодо цінних паперів НБУ. Це надасть іноземним інвесторам прямий доступ до ринкових боргових інструментів, спрямованих на відбудову і відновлення України. Про це регулятор повідомив 23 липня на своєму офіційному сайті.

В НБУ повідомили, що з 24 липня 2024 року розширюється перелік клієнтів та депонентів, яких може обслуговувати Національний банк під час виконання ним функції депозитарної установи.
Так, НБУ зможе відкривати та обслуговувати:

  • рахунок в цінних паперах номінального утримувача для іноземної фінансової установи;
  • рахунок в цінних паперах власника для іноземного депозитарію.


«Зміни дозволять з'єднати інфраструктуру вітчизняного та міжнародного фінансових ринків, щоб забезпечити доступ іноземного капіталу в Україну. Це відкриє шлях для іноземних інвестицій у фінансові інструменти, випущені для відбудови держави. Йдеться, зокрема, про облігації місцевих позик, інфраструктурні облігації, облігації міжнародних фінансових організацій тощо», - пояснили в НБУ.


Також, додали там, це надасть можливість розширити "лінк" з міжнародним центральним депозитарієм Clearstream Banking Luxembourg.

«Ці зміни дадуть змогу виконати зобов’язання України, зафіксовані меморандумом з МВФ. Наразі реалізується перший етап заходів для поліпшення інфраструктури ринків капіталу», - зауважили в Нацбанку.

В Нацбанку готують до впровадження систему страхування воєнних ризиків

Національний банк України фіналізує роботу над законопроєктом про створення повноцінної системи воєнного страхування. В перший час він буде сфокусований на страхуванні роздрібних продуктів для юросіб і фізосіб. Про це повідомила  директорка департаменту фінансової стабільності НБУ Первін Дадашова.

За словами Первін Дадашової, на початку система страхування воєнних ризиків матиме фокус на роздрібних продуктах для невеликого бізнесу і населення.

Дадашова зазначила, що потреби в страхуванні для великого бізнесу наразі частково покриваються за допомогою Багатостороннього агентства інвестиційних гарантій (МІГА) Групи Світового банку. Директорка утрималася від перерахування переліку пропонованих до обов'язкового страхування об'єктів.

"Перший етап - це швидкі проміжні рішення, які вже працюють у багатьох сферах. Другий - це системний механізм, який працюватиме в довгостроковій перспективі і буде доступний і для бізнесу, і для населення. Запуск довгострокового механізму - це точно не завдання на швидкість", - пояснила вона послідовність побудови системи, посилаючись на нещодавно оприлюднену Стратегію з розвитку кредитування.

Дадашова додала, що вже є законопроєкт, і його обговорення з міжнародними партнерами на фінальних стадіях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube