Уряд адаптує систему публічних закупівель до викликів війни, деякі категорії віднесли до закупівель за нагальною потребою
Уряд прийняв нову постанову, якою вніс деякі зміни до правил проведення публічних закупівель, адаптуючи систему до викликів війни. Також запроваджено низку норм для покращення ефективності закупівель та підвищення безпеки учасників торгів. Про це повідомили в Міністерстві економіки України.
Про те, що саме змінилось в системі публічних закупівель після відповідних змін розповіла заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.
«Закупівлі за нагальною потребою - це категорія закупівель, які зазвичай проводяться у разі виникнення непередбачуваних ситуацій: аварій, потреби негайних ремонтів та інших ситуацій, коли проведення тендерних процедур унеможливлює швидке відновлення. Тобто це ситуація, коли замовнику необхідно терміново закупити той чи інший товар, послугу або роботи, а строки проведення відкритих торгів - в середньому два тижні. У випадку виникнення такої нагальної потреби, замовник може не проводити відкриті торги, а укладати прямий договір, при цьому обов’язково має надати достатнє обґрунтування і підтвердження свого рішення», – пояснила Надія Бігун.
За її словами, основні зміни, які відбулись в системі публічних закупівель за Постановою №782:
Також в Постанову внесли низку норм, які покликані покращити ефективність закупівель та підвищити безпеку учасників торгів:
Уряд схвалив законопроєкт про кешбек. Документом пропонується внести зміни до Податкового кодексу, що стосуються реалізації програми кешбеку.
В законопроєкті йдеться про те, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку на доходи фізичних осіб не включаються доходи у вигляді коштів, отриманих в рамках реалізації експериментального проєкту щодо надання державної грошової допомоги (кешбеку) покупцям товарів українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи "Зроблено в Україні" на умовах, визначених Кабінетом міністрів.
Раніше повідомлялось, що запуск кешбеку заплановано на вересень 2024 року. Проти цієї ініціативи виступали експерти дев'яти аналітичних центрів, які вказували на те, що програма фінансово обтяжлива для державного бюджету і складна в адмініструванні.
У висновку Міністерства фінансів вказано, що на цю програму цьогоріч передбачено 3 млрд грн (напрям "Підтримка внутрішнього попиту на вітчизняні товари та послуги").
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.