Ukraine Facility: Україна підписала угоду про отримання гранту від ЄС на 5,27 мільярдів євро

Юлія Свириденко підписала фінансову угоду між Україною та ЄС на 5,27 мільярдів євро

Мінекономіки, ЄС
Юлія Свириденко підписала Фінансову угоду між Україною та Європейським Союзом

Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко підписала Фінансову угоду між Україною та Європейським Союзом. Вона регулює отримання грантової допомоги в рамках Ukraine Facility у розмірі €5,27 млрд протягом наступних чотирьох років. Про це в Мінекономіки повідомили 9 липня.

Відповідне рішення про залучення грантової підтримки від ЄС було прийнято на засіданні Уряду минулого тижня.

«Уряд фіналізував домовленість між Україною та ЄС в рамках Ukraine Facility. Підписання Угоди щодо залучення грантової підтримки на €5,27 млрд протягом найближчих чотирьох років сприятиме стабілізації макроекономічної та фінансової ситуації в країні та забезпечить необхідні ресурси для підтримки ключових секторів економіки. Це остання угода яка необхідна для того, щоб повністю запустилася програма Ukraine Facility. Ми вдячні ЄС за допомогу у відновленні України та створення нових інвестиційних можливостей у довгостроковій перспективі», - зазначила Юлія Свириденко.

Всього бюджетна підтримка в рамках першої складової програми, включно з кредитними та грантовими коштами, складає 38,27 млрд євро. Програма забезпечить надходження траншів відповідно до квартального графіка виконання індикаторів. Загалом у 2024 році Україна очікує отримати 16 млрд євро підтримки, з яких 3 млрд євро буде грантовою допомогою.

Українському бізнесу надають гранти для розвитку - як отримати від 50 тисяч гривень до 40 тисяч євро

Уряд вдвічі збільшив граничну суму грантової допомоги на розвиток бізнесу за програмою «Власна справа», яка є компонентом програми єРобота, для тих підприємців, які працюють у Харкові чи області. Вони можуть отримати допомогу від держави на розвиток бізнесу на суму до 500 тисяч гривень.  

Ще однією зміною, яку уряд вніс до умов програми «Власна справа», стало те, що для отримання гранту менше ніж на 75 тисяч гривень фізособами, які ще не зареєструвалися як ФОП, тепер не обовʼязково створювати робоче місце. Відтак підприємці, які отримують гранти від держави, мають виконати такі умови:

  • від 50 тисяч гривень до 75 тисяч гривень – не обов'язково створювати робочі місця, така умова діє виключно для фізособ, які ще не зареєструвалися, як ФОП;
  • від 75 тисяч гривень до 150 тисяч гривень – необхідно створити 1 робоче місце для фізособ, які ще не зареєструвалися, як ФОП;
  • від 50 тисяч гривень до 150 тисяч гривень – необхідно створити 1 робоче місце, це умова для всіх;
  • від 150 тисяч гривень до 250 тисяч гривень – необхідно створити 2 робочих місця для всіх.

Отримані грантові кошти можна витратити на оренду, обладнання, меблі, програмне забезпечення, маркетинг та рекламу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube