Акциз на пальне: Гетманцев відмовляється від захисних механізмів для вітчизняного виробника - Ніна Южаніна

Переговорний процес вступу до ЄС ще попереду, а Україна вже відмовляється від захисних механізмів власного виробника та підтримки вразливих верств населення, заявила нардеп Ніна Южаніна

Податок, акциз
В ЄС захищають власного виробника - Ніна Южаніна

Нардеп Ніна Южаніна нагадала, що країни ЄС запровадила належну систему адміністрування реалізації пального за зниженими ставками. Проте у Верховній Раді України відмовилися від захисних механізмів власного виробника. Про це вона написала в своєму телеграм-каналі.

 За словами Ніни Южаніної, Австрія, Бельгія, Німеччина, Франція, Іспанія, Італія, Люксембург, Хорватія, Чехія, Польща, Болгарія, Румунія, Литва, Латвія, Естонія, Мальта, Ірландія, Швеція — країни Європейського Союзу, які захищають власного товаровиробника.

«Всі вони використали передбачене Директивою ЄС №2003/96 право встановлення знижених ставок на дизельне пальне та скраплений газ для заправлення спеціальних пристроїв та транспорту, які експлуатуються поза дорогами загального користування», - зауважила Ніна Южаніна.

Тобто:

  • в агропромисловому комплексі,
  • у переробній промисловості,
  • у лісовому господарстві,
  • у видобутку корисних копалин,
  • на залізничному та водному транспорті,
  • для приготування їжі та опалення.


Кожна з цих країн запровадила належну систему адміністрування реалізації пального за зниженими ставками, написала народна депутатка.

«Подані мною поправки мали на меті збереження діючих ставок акцизу для цих сфер та вводили систему контролю за цільовим використанням пального від виробника/імпортера до кінцевого споживача. Проте мої пропозиції були відхилені комітетом», - повідомила Южаніна.

Йдеться про комітет, який очолює Данила Гетманцев. Южаніна зауважила, що переговорний процес вступу до ЄС ще попереду, а Україна вже відмовляється від захисних механізмів власного виробника та підтримки вразливих верств населення.

Комітет ВРУ схвалив до другого читання законопроєкт про підвищення акцизів на пальне 

Законопроєкт №11256-2 передбачає поетапне підвищення акцизів на різні види пального до 1 січня 2028 року. На кінцевому етапі акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 л, на дизельне пальне – 330 євро за 1000 л, на скраплений газ – 250 євро за 1000 літрів.

"Комітет рекомендував прийняти законопроєкт №11256-2 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права ЄС щодо акцизного податку у другому читанні. Цілями прийняття альтернативного проєкту закону є приведення законодавства України до норм законодавства Європейського союзу задля виконання Угоди про асоціацію, з метою встановлення на рівні національного законодавства ідентичних ставок акцизного податку, передбачених директивою #2003/96/ЄС", - заявив Гетманцев. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube