Яйця та цукор здешевшають завдяки ЄС: що це означає і чи дійсно це так, пояснив експерт Михайло Крапивко

Читать на русском

З 2 липня Євросоюз відновив тарифні квоти на імпорт яєць та цукру з України, тому ймовірно ці продукти стануть ще дешевшими

Читать на русском
Ціни, ЄС
Цукор та яйця стануть дешевшими

З 2 липня Євросоюз відновив тарифні квоти на імпорт яєць та цукру з України, тому ймовірно ці продукти стануть ще дешевшими

ЄС з 2 липня задіяв механізм захисних мит щодо нових найменувань українських товарів – яєць та цукру. Нардеп Євген Шевченко зауважує, що тепер яйця та цукор здешевшають і з сарказмом додає, що дякувати ЄС за мито на їх імпорт. Проте радіти з приводу гіпотетичного здешевлення яєць та цукру зарано. Чому саме, пояснив Інформатору аудитор, експерт з економіки Михайло Крапивко.

За словами Михайла Крапивко, якщо розглядати лінійну модель економіки, то дійсно, зменшиться експорт яєць та цукру, буде перенасищення власного ринку і ці продукти повинні здешевшати.

«Але у нас нелінійна модель . У нас зараз забагато інформації щодо підвищення податків, щодо додаткового навантаження та інше. Тому в цьому разі це лише допоможе стабілізувати ціну, яка є на сьогодні на більш тривалий період часу. Тому що є інші фактори, які спрямовані на підвищення ціни. Але саме цей фактор, про який ми говоримо зараз,  він якби компенсує та частково загальмує процес», - пояснив експерт.

Що відомо про відновлення ЄС  мита на експорт яєць і цукру з України

З 1 січня 2025 року і до 5 червня 2025 року буде запроваджено нову тарифну квоту, що відповідає п'яти дванадцятим квот, що діють у 2024 році. Про це повідомив Генеральний директорат сільського господарства та сільського розвитку Єврокомісії.

“З 2 липня 2024 року тарифні квоти з Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі (DCFTA) знову запроваджуються для імпорту яєць та цукру з України до ЄС. Переглянуті Автономні торгові заходи (ATM), що діють з 6 червня 2024 року, включають екстрене гальмування для семи сільськогосподарських продуктів, яке автоматично спрацьовуватиме, якщо обсяги імпорту досягнуть середньорічного імпорту, зафіксованого в період з 1 липня 2021 року до 31 грудня 2023 року”, - йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії. 

Для яєць та цукру цей середній показник становить 23 188,96 тонн та 262 652,68 тонн відповідно. Стаття 4 Регламенту 2024/1392 встановлює, що після досягнення цих обсягів Комісія має 14 днів, щоб повторно запровадити відповідну тарифну квоту з DCFTA між ЄС та Україною. Оскільки імпорт яєць та цукру з України з початку 2024 року вже перевищує обсяги, встановлені у тарифній квоті DCFTA, додатковий імпорт продовжуватиметься з митами найбільшого сприяння (РНБ). 

З 1 січня 2025 року і до 5 червня 2025 року буде запроваджено нову тарифну квоту, що відповідає п'яти дванадцятим порогу, встановленого для спрацювання екстреного гальмування. Для яєць ця нова квота встановлена ​​у розмірі 9 662,07 тонн, а для цукру - у розмірі 109 438,62 тонн. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.