Нещасний випадок на виробництві : які наразі розміри страхових виплат та компенсацій, пояснили в Пенсійному фонді

Читать на русском

У зв'язку зі збільшенням в Україні з 1 січня 2024 року мінімальної заробітної плати до 7100,00 грн., збільшився й розмір страхових виплат, повідомили в Пенсійному фонді

Читать на русском
Пенсіний фонд, виплати
З початку року в Україні змнилися розміри страхових виплат

У зв'язку зі збільшенням в Україні з 1 січня 2024 року мінімальної заробітної плати до 7100,00 грн., збільшився й розмір страхових виплат, повідомили в Пенсійному фонді

Сума щомісячної страхової виплати потерпілому внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання визначається на основі втрати працездатності та середньомісячної заробітної плати, яку отримувала особа до ушкодження здоров'я. Який розмір виплат у 2024 році пояснили 4 березня в Пенсійному фонді.

В ПФУ повідомили , що розміри страхових виплат потерпілим та особам, які у разі смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, отримують право на призначення після 1 січня 2024 року, становить:

  • мінімальний розмір призначеної щомісячної страхової виплати в перерахунку на 100 відсотків втрати професійної працездатності не може бути меншим за мінімальну заробітну плату - 7100,00 грн.;
  • максимальний розмір щомісячної страхової виплати не може перевищувати чотири мінімальні заробітні плати - 28400,00 грн. (7100 грн х 4);
  • одноразова страхова виплата потерпілому, розмір якої визначається відповідно до ступеня втрати професійної працездатності (7100 грн х 7 х ступень втрати професійної працездатності);
  • максимальний розмір щомісячної страхової виплати особам, які втратили годувальника - 49700 грн. (7100 грн х 7);
  • одноразова допомога сім'ї у разі смерті потерпілого - 284000,00 грн. (7100 грн. х 40);
  • одноразова страхова виплати кожній особі, яка мала право на одержання утримання від потерпілого - 56800,00 грн. (7100 грн. х 8).

Розмір щомісячної грошової компенсації за надання соціальної послуги догляду вдома потерпілому членом сім’ї потерпілого або іншою особою, визначено так:

  • спеціальному медичному догляді, - становить розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на день її виплати - з 01.01.2024 -7100грн.;
  • постійному сторонньому догляді, - становить половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день її виплати з 01.02.24 -3550грн.;
  • побутовому обслуговуванні, - становить чверть розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день її виплати з 01.01.24 - 1775грн.

Розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги визначено так:

  • спеціальному медичному догляді, - становить 1/4 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації - з 01.01.24 -1775,00грн.
  • постійному сторонньому догляді, - становить 1/6 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації - з 01.01.24 -1183,33грн.

У разі невстановлення потреби у спеціальному медичному догляді або в постійному сторонньому догляді розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання предметів і засобів особистої гігієни, санітарно-гігієнічних засобів та засобів догляду, становить 1/12 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації — 591,67грн.

Розмір щомісячної грошової компенсації потерпілому вартості заходів, необхідних для надання послуги натуральної допомоги, що передбачають надання:

  • продуктів харчування - становить 1/12 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації — 591,67грн.
  • одягу, взуття та інших предметів першої необхідності - становить 1/10 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на день виплати компенсації - 710,00грн.

Якщо встановлено, що потерпілий потребує відразу кількох видів допомоги, оплата проводиться за кожним її видом.

У разі визначення необхідності у щомісячній грошовій компенсації соціальної послуги догляду вдома та щомісячній грошовій компенсації вартості заходів, необхідних для надання соціальної послуги натуральної допомоги, відповідні виплати проводяться одночасно.

Витрати на поховання у разі смерті потерпілого від нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання визначені Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.08.2023 №34-1. Максимальний розмір витрат на поховання та пов'язаних з цим ритуальних послуг становить 10406,00грн.

Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.