Обіцяли криптовалюту і вкрали гроші: поліцейські попередили про нову схему аферистів

Аферисти вкрали в українки тисячі гривень обманом про криптовалюту

Аферисти обманули українку на тисячі гривень, обіцяючи прибуток з криптовалюти
Аферисти

Зловмисники в соціальних мережах нерідко шукають способи виманити гроші в довірливих громадян. На цей раз стало відомо про схему аферистів з криптовалютою. 33-річна жителька Хмельницької області втратила майже 14 тисяч гривень через зловмисників, які обіцяли їй прибуток від криптовалюти. 

Про це повідомили в пресслужбі Поліції Хмельницької області. Зазначається, що жертвою шахраїв стала 33-річна жінка. В одному з мессенджерів вона почала спілкуватися з невідомою особою, яка пообіцяла їй легкий прибуток від інвестицій. Аферисти вмовили жінку перерахувати кошти на криптовалюту. Після переказу шахраї заблокували чат, і більше не виходили на зв'язок. Жінка втратила 14 тисяч гривень. 

Правоохоронці зазначають, що аферисти можуть в соціальних мережах пропонувати довірливим громадянам "заробити" на інвестиціях. Зокрема, "вкластися в криптовалюту". Після одержання коштів аферисти блокують ошуканих клієнтів. Поліцейські закликають громадян бути обачними: не інвестувати кошти в сумнівні проєкти.

"Поліцейські наразі встановлюють обставини даної події і закликають громадян не довіряти пропозиціям "легких грошей" й не переказувати кошти на невідомі рахунки", - зазначили правоохоронці.

Крипто-аферисти

Слід зазначити, що вже чимало українців таким чином втратили гроші. Наприклад, жителька Івано-Франківської області постраждала від зловмисників, які пропонували їй додатковий дохід в інтернеті. Аферисти обіцяли їй, що вона буде торгувати криптовалютою та ставити вподобайки під відео в мережі. Проте виявилося, що нібито для виводу зароблених коштів потерпілій треба було вкласти гроші. Жінка перерахувала на рахунок аферистів майже 166 тисяч гривень, а зловмисники - отримали гроші й зникли. Правоохоронці рекомендують:

  • надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
  • не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – скоріше за все ви натрапили на шахраїв;
  • не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки;
  • не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо);
  • ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс№
  • уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту - будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі;
  • якщо інформацію про банківську карту розголошено, невідкладно зверніться до банку та заблокуйте картку (у випадку шахрайства - треба звертатися до кіберполіції).

Також повідомлялося про випадок, який стався в Тернопільській області. Чоловік у соціальній мережі знайшов оголошення про можливість підробітку інвестування власних коштів та повернення їх з відсотками та спокусився на пропозицію. Згодом чоловік перейшов за посиланням, щоб взяти участь в програмі крипто-інвестування у приватній торговій платформі. Однак "консультант" повідомив йому, що новачку потрібно вкладати певні суми. Потерпілий перерахував аферистам понад 100 тисяч гривень, після чого зловмисники його заблокували. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube