Пенсійний фонд України повідомив окремих отримувачів субсидій та пільг про необхідність звернутися за продовженням виплат
Певній категорії субсідіантів та пільговиків в особистий кабінет на вебпоралі електронних послуг ПФУ надійшло важливе повідомлення. Вони повинні подати нову заяву для продовження виплат. Про неї більш детально розповіли на офіційному порталі фонду.
Пенсійний фонд України поінформував отримувачів житлових субсидії та пільг, які станом на 24 лютого 2022 році проживали або проживають на тимчасово окупованих територіях або територіях активних бойових дій та з початку повномасштабної агресії не звертались за перепризначенням субсидії або пільги, про необхідність подати нову заяву для продовження отримання виплат.
«Відповідне повідомлення зазначеній категорії осіб надійшло в особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України (розділ “Мої повідомлення“ – рубрика “Індивідуальні повідомлення“)», - зауважили в ПФУ.
У повідомленні йдеться, що оскільки відповідно до постанови Уряду від 08.05.2024 № 521 завершується період дії окремого порядку виплати субсидій та пільг, визначеного постановою Кабінету Міністрів України від 07.03.2022 № 215 “Про особливості нарахування та виплати грошових допомог, пільг та житлових субсидій на період дії воєнного стану”, для продовження отримання виплат з 1 липня 2024 року потрібно звернутись до органу Пенсійного фонду України із відповідною заявою та документами.
Подати заяву та необхідні документи можна в один із способів:
В Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області пояснили, як отримати субсидію, маючи борги за ЖКГ. Інструкцію, як це зробити, вони розмістили 6 червня на сайтах громад області.
В Пенсійному фонді роз’яснили, що особам, яким відмовлено у призначенні субсидії на наступний період у зв’язку з наявністю простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком на суму понад 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), для одержання виплат потрібно документально підтвердити сплату заборгованості. Або укласти договір про її реструктуризацію, або заборгованість, яку споживач не визнає, оскаржити в судовому порядку.
Зауважується, що питання причин виникнення або порядку погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг слід вирішувати з підприємствами – надавачами послуг, які здійснюють облік такої заборгованості.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.