Мінсоцполітики готується до запровадження Єдиної інформсистеми: для чого це потрібно

Міністерство соціальної політики планує запровадити Єдину інформсистему, яка сприятиме спрощенню соціальної підтримки громадян

Мінсоцполітики
Мінсоцполітики планує перейти на Єдину інформаційну систему

Закон про ЄІССС дасть змогу об’єднати всі розрізнені системи, з якими наразі працює Мінсоцполітики, в єдину. А також сформувати єдині правила обмінів даними, єдині правила захисту інформації. Про це 5 червня пише Детектор Медіа.

Запровадження Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС) після ухвалення відповідного закону дасть змогу об'єднати всі розрізнені системи, з якими працює Мінсоціполітики, в одну та сформувати єдині правила обмінів між ними, що зробить надання соцпослуг прозорим, зручним та ефективнішим.

Мінсоцполітики готується до запровадження Єдиної інформсистеми: для чого це потрібно 1

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович наголосила, що ухвалення закону про єдину цифрову систему дасть змогу зробити всі соціальні послуги, по які звертаються громадяни, абсолютно прозорими, швидкими, ефективними та зручними.

«Можна буде або через “Дію”, або через портал Пенсійного фонду, або через ЦНАП, або через соціальний портал громадянина, який ми невдовзі запустимо, подати звернення і отримати відповідну допомогу», — повідомила Оксана Жолнович.

Вона підкреслила, що закон про ЄІССС дасть змогу об’єднати всі розрізнені системи, з якими наразі працює Мінсоцполітики, в єдину, сформувати єдині правила обмінів даними, єдині правила захисту інформації.

Мінсоцполітики готується до запровадження Єдиної інформсистеми: для чого це потрібно 2

У свою чергу заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко повідомив, що сьогодні, щоб отримати всю необхідну інформацію для ухвалення рішень про надання соціальних послуг та допомог, Мінсоцполітики вже обмінюється даними майже з 70 державними установами. Завдяки цьому стало можливим запровадити такі цифрові інструменти, як, наприклад, автоматичне призначення субсидій, реєстрація в «Дії» внутрішньо переміщених осіб або запис на первинні консультації кандидатів в усиновлювачі тощо.

Мінсоцполітики готується до запровадження Єдиної інформсистеми: для чого це потрібно 3

Окрім того, що цифровізація сприяє спрощенню соціальної підтримки громадян у країні, вона дає змогу заощадити бюджетні кошти та вивільнити людей для того, щоб вони від паперової роботи перейшли до виконання інших функцій.
Так, за словами міністерки соцполітики, тільки адмініструванням субсидій у системі соцзахисту займалося близько 2,5 тисяч працівників. Після передачі цієї функції Пенсійному фонду, який повністю автоматизував її, вивільнені співробітники отримали змогу працювати напряму з людьми, а не збирати паперові довідки.

«Якщо говорити про фінансовий еквівалент, то, наприклад, об'єднання Фонду соціального страхування та Пенсійного фонду, крім покращення ситуації з виплатами по лікарняних, дало економії бюджету в 2 мільярди гривень на рік. І це тільки перші пораховані, видимі результати від запровадження цифрових інструментів», — сказала Оксана Жолнович.

ЄІССС також дасть змогу на центральному рівні посилити контроль за спрямуванням та витрачанням коштів у соціальній сфері.

Як підвищення тарифів на електроенергію вплине на субсидії, пояснили в Мінсоцполітики

Перша заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак зазначила, що при підвищенні тарифів у держави є гроші на субсидії для всіх родин, які потребують допомоги в оплаті житлово-комунальних послуг.

«Щодо підвищення тарифів та субсидій, хочу всіх заспокоїти, бо механізм субсидій працює так, що, якщо тариф підвищується, а ви є родиною, яка отримує субсидію, то субсидія вам буде перерахована автоматично. Вже з січня 2023 року в нас субсидії повністю цифровізовані. Нарахування виплат здійснює Пенсійний фонд, який має дуже потужну ІТ-систему. Якщо тарифи будуть підвищені, то для всіх тих родин, які мають субсидії сьогодні, ми самі автоматично ці субсидії перерахуємо. Гроші для цього є і будуть», — підкреслила перша заступниця міністра соціальної політики.

За її словами, якщо родина не отримує субсидію, але внаслідок підвищення тарифів відчула, що оплата житлово-комунальних послуг є надмірною, то треба звертатися до Пенсійного фонду.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube