Паспорт, свідоцтво про народження, ІНН та диплом: як відновити важливі документи

Юристи розробили відео, які допоможуть українцям у відновленні документів

В Україні створили серію відео з роз'ясненнями, як відновити документи
Паспорт

В Україні під час війни чимало громадян стикається з необхідністю відновити документи, які були пошкоджені або загублені. Проте ця процедура доволі непроста і нерідко у громадян може з'явитися багато питань. Тому експерти з благодійного фонду "Право на захист" створили серію роликів про те, як відновити документи. 

Річ у тім, що під час повномасштабної війни багатьом громадянам довелося переїжджати в інші регіони. У результаті через поспіх часто втрачаються документи. Експерти "Право на захист" вирішили провести інформаційно-просвітницьку кампанію щодо відновлення основних документів громадянина України. У роликах експерти відповіли на питання щодо процедури відновлення втрачених документів, а саме:

  • внутрішнього паспорта;
  • паспорта для виїзду за кордон;
  • свідоцтва про народження;
  • документа про освіту;
  • картки платника податків (ідентифікаційного коду).

У першому відео Віталій Чорненький, координатор програми надання правової допомоги ВПО та постраждалим від воєнних дій БФ, розповідає, як відновити паспорт громадянина України. З серії відео громадяни отримають відповіді на найпоширеніші запитання щодо процедури відновлення втрачених документів. Всі відео можна побачити за посиланням.  

 

Чи потрібно оформлювати закордонний паспорт немовлятам

Виїзд дітей за межі України відбувається на підставі закордонного паспорта. Заяву-анкету для дітей, до 16-річного віку, може подати один із батьків за наявності певних документів. Тобто, навіть для немовлят оформлювати такий документ потрібно. Для цього один з батьків подає такі документи:

  • свідоцтво про народження;
  • паспорт громадянина України (заявника);
  • ідентифікаційний код (за наявності) (зверніть увагу – код часто відображено у свідоцтві про народження дитини);
  • паспорт для виїзду за кордон, що підлягає обміну (за наявності);
  • довідка про реєстрацію дитини громадянином України (у випадку, якщо один із батьків іноземець чи особа без громадянства).

Слід зазначити, що за оформлення паспорта передбачений адміністративний збір в сумі 856 гривень (в термін 20 робочих днів) та 1 496 гривень (в термін 7 робочих днів). Фотографування дитини здійснюється безпосередньо під час подачі документів, або ж дитині до 12-річного віку може бути подана 1 кольорова фотокартка розміром 10х15 см. та 3,5х4,5 см. (зображення 80% обличчя, чіткі контури, білий фон, ніяких сторонніх предметів). З 12-річного віку обов’язкова присутність дитини для внесення відцифрованих відбитків пальців рук.

"Видані компетентними органами іноземної держави документи засвідчуються в установленому законодавством порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Такі документи подаються з перекладом на українську мову, засвідченим нотаріально. Економте свій час. Завантажуйте додаток PQServise та записуйтеся до ЦНАПу на зручний для вас день та годину", - пояснили фахівці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube