Аферисти наживаються на паспортах громадян, в МВС розповіли про схему аферистів у мережі
В Україні правила оформлення паспортних документів прописані в законодавстві. Зокрема, є чітко визначені терміни виготовлення. Проте аферисти часто намагаються обманути громадян: зловмисники обіцяють надати документи швидше за певну винагороду. У результаті в людини ані паспорта, ані грошей.
Про це розповіли в Міністерстві внутрішніх справ України. Зазначається, що аферисти розміщують оголошення про послугу так званого посередництва та пропонують так звану "спрощену процедуру" оформлення паспорта. Проте насправді це неможливо. Згідно з законодавством, виготовлення паспорта громадянина України — від 10 до 20 робочих днів, а для виїзду за кордон — від 3 до 20.
У МВС також підкреслили, що пропозиції аферистів є незаконними. Отримати документи громадяни можуть особисто лише в:
"Закликаємо користуватися актуальною та перевіреною інформацією, яка завжди доступна на офіційному сайті ДМС України", - зауважили в МВС.
Раніше повідомлялося, що в Росії фіксують великий попит на оформлення підроблених українських паспортів. Йдеться також про свідоцтва про народження дітей. За даними російських ЗМІ, з'явилося багато оголошень у мережі - послуги юристів для українських біженців, які з тих чи інших причин втратили паспорт, чи свідоцтво про шлюб, а повернутися за ними на батьківщину не можуть. Такими послугами стали користуватися і росіяни.
Зокрема, однією з популярних послуг є продаж бланка внутрішнього паспорта України, "абсолютно чистого" та "з оригінальними водяними знаками". Ціна без заповнення становить 2,5 тисячі доларів. Якщо потрібне заповнення документа, то це коштуватиме 3-9 тисяч доларів. Проте деякі продавці чесно зізнаються, що біометричний паспорт неможливо підробити: натомість вони роблять фейкові свідоцтва про народження чи український закордонний паспорт лише за 350 євро та 2 тисячі євро відповідно.
Юристи підкреслюють, що у потоці біженців можливо перетнути кордон без документів, якщо на руках є бодай якісь документи. Цим часто користуються росіяни: у країнах ЄС вони просто заявляють, що паспорт нібито було втрачено, і використовують ті документи, які легше підробити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.