В окупації залишається чимало дітей і, досягнувши повноліття, вони часто намагаються виїхати на підконтрольну Уряду територію, де їм потрібно отримати паспорт
Процес отримання паспорту регулює відповідна постанова Кабінету Міністрів від 25 березня 2015 р. № 302. Підліткам насамперед треба звернутись до територіального органу Державної міграційної служби та подати всі необхідні документи. Детально, як це зробити, пояснили правозахисники.
В правозахисній групі «Права людини в Україні» пояснили, що для ідентифікації особи необхідні документи з фото такої людини, видані компетентними державними органами України.
«Звертаємо увагу, що документи, видані державними органами окупаційних адміністрацій, не можуть бути використані для ідентифікації особи. Є також випадки, коли особа працювала, навчалась тощо на підконтрольній Україні території, тому в архівах навчальних закладів, підприємств, установ, організацій можуть знаходитись документи з фотографією такої особи. В цьому випадку в заяві необхідно вказати адреси таких установ для того, щоб органи Державної міграційної служби зробили відповідні запити», - розповіли правозахисники.
У випадку, якщо людина не має документів з фото, залучаються свідки. Свідками можуть бути члени сім’ї, близькі особи, а також сусіди.
«Відповідний факт підтверджується документами, які встановлюють спорідненість або доводять факт проживання осіб поруч, зокрема довідкою про реєстрацію місця проживання, виданою в установленому законодавством порядку. Таких документів немає? Тоді відомості перевіряють у державних та єдиних реєстрах, інших інформаційних базах. У випадку, якщо свідок не може бути присутнім під час проведення процедури ідентифікації та опитування, опитування проводиться в режимі відеоконференції», - пояснили правозахисники.
Що робити, якщо в людини немає жодного документа зі світлиною, а свідки залишились на тимчасово окупованих територіях та не можуть пройти опитування навіть через відеозв’язок?
«На сьогодні єдиним можливим способом встановлення особи в такому випадку є звернення до суду. Органи Державної міграційної служби зобов’язані видати офіційну письмову відмову у видачі паспорта громадянина України. На підставі цієї відмови необхідно звернутись до суду для встановлення особи. Рішення суду про встановлення особи є підставою для видачі паспорта громадянина України», - зауважують в правозахисній групі.
Куди звернутися, щоб отримати закордонний паспорт в Україні:
Якщо ви проживаєте за кордоном, тоді ви можете звернутися до відповідної дипломатичної служби. Мова йде про консульства або посольства України.
Які документи необхідні для оформлення закордонного паспорта
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.