Від серпня 2023 року такою допомогою охоплено більше ніж 421 тисячі пенсіонерів, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій
В Україні додаткову виплату від ВПП ООН пенсіонерам, які живуть в зоні бойових дій та мають низькі пенсії, продовжили до кінця 2024 року. Надалі питання продовження виплат вирішуватиметься донорами залежно від наявного фінансування. Про це 21 червня повідомили у Мінсоцполітики.
Вказується, що від серпня 2023 року такою допомогою охоплено більше ніж 421 тисячі пенсіонерів, які мешкають на територіях активних або можливих бойових дій. Сукупний обсяг такої підтримки від ВПП ООН – вже понад 1,68 мільярда гривень.
"Реалізація цього проєкту дозволила спрямовувати наявний у міжнародних партнерських організацій фінансовий ресурс найбільш вразливим громадянам похилого віку. На жаль, часто пенсіонери – особливо самотні – не мають можливості самостійно звернутись за отриманням додаткової допомоги (зареєструватись на відповідному сайті, відвідати офіс міжнародної організації). Особливо важливо мати таку допомогу людям літнього віку, які проживають на територіях, близьких до активних або можливих бойових дій", – прокоментувала міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.
Дані виплати продовжено ВПП ООН до грудня 2024 включно. Надалі питання продовження виплат вирішуватиметься донорами залежно від наявного фінансування.
Додаткова грошова допомога надається пенсіонерам, які отримують пенсію меншу за 3 250 гривень і проживають на територіях активних або можливих бойових дій (їх перелік визначено наказом №309) та які не отримували після 1 березня 2023 року додаткових грошових виплат від міжнародних організацій або допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.
Спеціально звертатись за призначенням додаткової виплати не потрібно. ВПП ООН спрямовує кошти пенсіонерам на підставі інформації, вже наявної у базах даних Пенсійного фонду. А виплата проводиться або на банківську картку, або через відділення Укрпошти (для пенсіонерів, які отримують пенсію через АТ «Укрпошта»). Наразі програма фінансується ВПП за кошти Німеччини, Норвегії, Фінляндії, Європейського союзу та приватних донорів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.