Виробник одного з українських далекобійних дронів продемонстрував свої потужності та розповів про виробництво безпілотників
Про виробництво дронів для армії, яке організував пенсіонер, йдеться у репортажі видання The Wall Street Journal. Пишуть, що воно збудовано на заході України. Про це 29 квітня повідомляє Мілітарний.
WSJ показали виробництво невідомих далекобійних дронів в Україні. Всередині підприємства, збудованого на заході України, десятки робітників у захисному одязі виготовляють елементи фюзеляжу майбутнього безпілотника, назва якого не потрапила під запис.
Під час репортажу робітники продемонстрували етап формування зі скловолокна обшивки літального апарату, а також виробництво механічних деталей.
За словами працівників, завод, що виробляє ударні дрони з дальністю польоту до 800 кілометрів, запрацював лише пів року тому.
«П’ять місяців тому це приміщення було абсолютно порожнім», — сказав працівник заводу.
До російського вторгнення власник підприємства займався виробництвом пластикової тари на півночі Харківської області. Однак через деякий час після того, як йому довелось тікати від окупації, він почав працювати над проєктом власного БпЛА.
Він найняв на роботу кількох пенсіонерів, що працювали над авіаційними проєктами ще в Радянському Союзі. Через два місяці група розробників випустила два прототипи, що пройшли перевірку.
«У моєму віці я мав би вже давно піти на пенсію, але в моїй країні йде війна», – розповідає 74-річний колишній головний спеціаліст Харківського авіаційного заводу.
Наступним викликом для розробників було масштабування виробництва дронів, до рівня який би міг задовольнити потреби Сил оборони.
Наразі 75 людей працюють на виробничій лінії, яка починається з пресування скловолокна у матриці у формі крил, хвостової та носової частини.
Після 11 годин застигання в печі деталі збираються у невеликий літак із розмахом крил 2 метри. Двигун і вибухівка встановлюються у фюзеляж на іншому заводі.
Завод може виготовляти 1-2 фюзеляжі на день. Щоб збільшити потужність, власник нещодавно придбав другу піч для полімеризації заготівель фюзеляжів. Він планує розширити приміщення та найняти ще 50 чоловіків для роботи у дві зміни.
Паралельно підприємство продовжує розробляти іншу модель безпілотника з очікуваним радіусом польоту понад 1000 км.
Українці створили новий стійкий до РЕБ FPV-дрон «Укропчик» із машинним зором. Його друга назва — «Бавівна».
Новий продукт відрізняється покращеними технічними характеристиками та стійкістю до радіоелектронних систем. Ці дрони є не просто технічними засобами, а й надійними помічниками у боротьбі за суверенітет.
Завдяки інтеграції «машинного зору» нові моделі «Укропчик» можуть здійснювати самонаведення, значно підвищуючи ефективність виконання поставлених завдань. Компанія також підписала ряд угод з місцевими виробниками щодо сертифікації цих дронів як баражуючих боєприпасів, що дозволить постачати готовий до використання та сертифікований дрон з БК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.