Виробництво української зброї: в рекрутинговій агенції, яка спеціалізується на miltech-стартап назвали актуальні вакансії в галузі

В рекрутинговій агенції, яка спеціалізується на miltech-стартапи, назвали 7 найпотрібніших напрямів вакансій

Зброя
Компаніям miltech-стартапів потрібні фахівці

Наразі чимало українських miltech-стартапів значно виросли та налічують сотні працівників. Вони потребують не лише безпосередньо технічних спеціалістів, а й фахівців, які допомагатимуть компанії налагоджувати процеси та зростати. Детально про ситуацію пише 24 квітня Dev.ua.

За словами Brand Lead в компанії Everstar Мар’яни Андрусяк, на початку повномасштабного вторгнення люди потрапляли до miltech-стартапів та компаній переважно через знайомих та завдяки рекомендаціям. Тепер компанії вибудували вже процеси найму, працюють над презентацією себе на сайтах пошуку роботи, публікують вакансії та конкурують за кандидатів.

«Це спричинено, з одного боку, тим, що хаос першого року минув і компанії налагоджують процеси та підходи, а з іншого — зростанням і потребою в спеціалістах з певною і часом рідкісною експертизою», — пише представниця Everstar.

Вона відзначає, що часто саме час в рекрутингу до miltech — «на вагу золота», бо кожен протермінований день роботи — це «якийсь незреалізований проєкт, що міг допомогти на фронті». Тому роботодавці не готові довго чекати на кандидата в цій сфері. Яких фахівців шукають в miltech найбільше?

«Коротка відповідь на це запитання — шукають всіх. Починаючи від бухгалтерів і закінчуючи інженерами Computer Vision», — зазначає Мар’яна Андрусяк.

Водночас вона виділяє такі гарячі напрямки в miltech:

  1. Досвідчені проєктні менеджери які можуть налаштовувати процеси, налагоджувати роботу команди.
  2. Hardware-інженери, особливо ті, що вже мали досвід із серійним виробництвом.
  3. Інженери, що мають експертизу в радіозв’язку, для подолання ворожого РЕБ.
  4. QA-інженери з hardware-досвідом, бо часто доводиться тестувати не лише софт, а й фізичний продукт.
  5. Серед software-спеціалістів великий попит на AQA — Python, C/С++, але важливий досвід роботи з embedded-проєктами.
  6. Конструктори, що працювали з різноманітними матеріалами, особливо з пластиком.
  7. Досвідчені закупівельники для замовлення складових, укладання договорів з постачальниками.

Серед особливостей проходження співбесіди в miltech-компаніях Андрусяк виділяє мотивацію та нестандартне мислення.

«Кандидату потрібно наперед подумати, що його мотивує приєднатися до miltech-сфери. Для багатьох роботодавців важливим є збіг цінностей. Вони шукають тих фахівців, які хочуть своєю експертизою долучитися до перемоги України. Мотивація важлива ще й тому, що miltech-компанії часто стикаються в роботі з викликами. Інколи завдання необхідно вирішити терміново, що вимагає овертаймів якийсь період часу», — розповіла Brand Lead Everstar.

За її словами, нестандартне мислення також стане в пригоді, адже українські miltech-компанії є «першопрохідцями, які торують собі шлях методом спроб та помилок».

Укропчик або Бавівна - українці створили FPV-дрон

Українці створили новий стійкий до РЕБ FPV-дрон «Укропчик» із машинним зором. Його друга назва — «Бавівна». 

Новий дрон відрізняється покращеними технічними характеристиками та стійкістю до радіоелектронних систем. 

Завдяки інтеграції «машинного зору» нові моделі «Укропчик» можуть здійснювати самонаведення, значно підвищуючи ефективність виконання поставлених завдань. Компанія також підписала ряд угод з місцевими виробниками щодо сертифікації цих дронів як баражуючих боєприпасів, що дозволить постачати готовий до використання та сертифікований дрон з БК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube