Пенсія через банк: які вимоги до банківського рахунку для зарахування виплат

Відповідно до законодавства пенсія виплачується через відділення АТ «Укрпошта» або через банк, спосіб виплати пенсіонер обирає самостійно

Пенсія, банк
Пенсійний рахунок має бути відкритим в одному з уповноважених банків

Існують певні вимоги до банківського рахунку для зарахування пенсії. Наприклад, поточний рахунок відкривається саме для зарахування пенсійних та інших соціальних виплат. Про це 22 травня пише Кадровик.

Пенсія в Україні виплачується через відділення АТ «Укрпошта» або через банк Повний перелік уповноважених банків, через які здійснюється виплата пенсій та грошової допомоги, дивіться тут.

У заяві про призначення/перерахунок пенсії (якщо обрано спосіб виплати через банк) номер рахунку вказується в міжнародному форматі IBAN, який складається з 29 цифр та літер.

Міжнародний номер банківського рахунку можна дізнатися в мобільному додатку банку або ж безпосередньо у відділенні банківської установи.

Отримувачі пенсій, які набули статусу внутрішньо переміщених осіб до 24.02.2022, одержують виплати виключно через рахунки АТ «Ощадбанк».

Існують певні вимоги до банківського рахунку для зарахування пенсії:

  • рахунок має бути відкритим в одному з уповноважених банків;
  • поточний рахунок відкривається саме для зарахування пенсійних та інших соціальних виплат;
  • має бути активним (діючим).

У разі зміни банківських реквізитів чи банку пенсіонеру необхідно повідомити про це орган Пенсійного фонду для своєчасного отримання пенсії. Надати необхідну інформацію можна дистанційно — за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. 

Інструкцію, як змінити виплатні реквізити на вебпорталі, можна переглянути за посиланням.

Як перевести пенсію з поштового відділення до банківської установи онлайн, дізнавайтеся за посиланням та у відеоінструкції.

Що робити, якщо закінчився термін дії банківської картки, — дивіться за посиланням.

Хто має право на дострокове призначення пенсії?

Пунктами 6 та 7 частини 1 статті 115 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  передбачено, що право на призначення дострокової пенсії за віком мають особи:

  • трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку із змінами в організації виробництва та праці, у тому числі з ліквідацією, реорганізацією, банкрутством, перепрофілюванням підприємства, установи, організації, скороченням чисельності або штату працівників, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, за умови їх реєстрації у державній службі зайнятості та відсутності підходящої для них роботи, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 цього Закону;
  • трудовий договір з якими розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу у зв’язку з виявленням невідповідності працівника займаній посаді за станом здоров’я у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, яким на день звільнення залишилося не більше ніж півтора року до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, якщо вони мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченому абзацом першим частини першої статті 28 цього Закону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube