Пенсія у зв’язку з втратою годувальника в Україні - кому з родичів призначають виплати

Дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні

Пенсія
Пенсію через втрату годувальника призначають непрацездатним членам сім'ї померлого, які перебували на його утриманні

В Україні пенсію через втрату годувальника призначають непрацездатним членам сім'ї померлого, які перебували на його утриманні. У Пенсійному фонді України розповіли, хто може претендувати на виплати. Йдеться про чоловіка (дружину), батьків та дітей.

Вказується, що дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на його утриманні. До непрацездатних членів сім’ї належать, зокрема:

  • чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли віку 65 років, або віку, передбаченого статтею 26 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV,
  • діти до 18 років або старші ніж цей вік, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 років,
  • діти, які навчаються, – до завершення навчання, але не довше 23 років,
  • діти-сироти – до 23 років,
  • чоловік (дружина), один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника незалежно від віку і працездатності, які не працюють і зайняті доглядом за дитиною годувальника до досягнення нею 8 років.

Як онлайн оформити довідку про доходи пенсіонера

Пенсіонерам для підтвердження своїх статків при розв'язанні окремих фінансових питань може знадобитися "Довідка про доходи пенсіонера". Отримати її можна, зокрема, через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України. Для цього потрібно зробити декілька кроків.

  • Крок 1. На вебпорталі Фонду у правому верхньому кутку екрана натисніть кнопку "Вхід" та авторизуйтесь за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
  • Крок 2. В особистому кабінеті на панелі зліва в розділі "Комунікації з ПФУ" оберіть опцію "Запит на отримання електронних документів".
  • Крок 3. У вікні, що відкриється, з випадаючого списку оберіть той вид довідки, який вам потрібен: "Довідка про доходи пенсіонера".
  • Крок 4. Заповніть усі обов’язкові поля форми, зазначте період, за який потрібно сформувати довідку, надайте дозвіл на передачу та обробку своїх персональних даних та натисніть кнопку "Відправити до ПФУ".
  • Крок 5. Після того, як запит на отримання довідки надіслано, на екрані з’явиться відповідне повідомлення.
  • Крок 6. З результатами опрацювання заяви можна ознайомитися у розділі "Мої звернення" (на панелі зліва).

Поговорімо про міську інфраструктуру та доступність для людей з інвалідністю. Як вона порівнюється між Україною та країнами, такими як Німеччина? Чому на вулицях Західної Європи більше людей з інвалідністю? Цікаво дізнатися думку фізичного терапевта Єлізавети Копєйкіної щодо цього та як Київ готується до подібних викликів. Приєднуйтеся до обговорення!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube