На судовому засіданні жінка, яку звинувачують у крадіжці товару з Ашану, просила суворо її не карати
Жінка викрала в Ашані роутер та три ліхтарики на загальну суму 2 852 гривень. Під час другої спроби крадіжки громадянку зупинив охоронець гіпермаркету. Вона пояснила, що пішла на таке, оскільки є внутрішньо переміщеною особою (ВПО) та її сім'я перебуває у скрутному становищі. Суд визнав її винною у вчиненні кримінальних правопорушень. Про це вказується у вироку Франківського районного суду Львова, опублікованому 26 червня 2023 року.
4 січня 2023 року близько 19:40 у приміщенні ТЦ ТОВ "Ашан Україна Гіпермаркет" жінка взяла зі стелажа роутер та три ліхтарики. Вона поклала все у рюкзак та пройшла повз касу без оплати товару, спричинивши своїми діями матеріальну шкоду на загальну суму 2 852 гривень.
Згодом жінка скоїла повторну крадіжку. Вона намагалася винести товар на 1 174 гривень, але її зупинив охоронець гіпермаркету.
На судовому засіданні обвинувачена повністю визнала свою вину. Вона пояснила, що є внутрішньо переміщеною особою та проживає у Львові. На своєму утриманні має малолітню дитину, яку виховує самостійно, оскільки чоловік помер. Її сім'я перебуває у скрутному матеріальному становищі.
"З офіційних регулярних доходів сім'я має лише виплати на дитину по втраті годувальника. Це підштовхнуло обвинувачену до вчинення крадіжки. Усвідомлює, що вчинила неправильно, знає, що в державі введено воєнний стан, у скоєному кається, заподіяну шкоду потерпілій юридичній особі відшкодувала, приходила до магазину та просила вибачення у працівників. Просить врахувати скрутне матеріальне становище її сім'ї та суворо не карати", - йдеться у матеріалах справи.
Жінку визнали винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України. Їй призначили покарання:
На підставі ст. 75 КК України громадянку звільнили від відбування призначеного їй покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі, встановивши іспитовий строк тривалістю два роки. Вона має періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи, навчання; не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
У Кабміні існують різні системи автоматичного обчислення, такі як СМ КОР, які вже використовуються на митниці та в податковій. Однак, у Бюро Економічної Безпеки ще не розпочали використання аналітики та індикаторів. Чому так сталося і які можливі наслідки цієї бездіяльності? Думкою на цей рахунок поділиться голова Ради громадського контролю БЕБ України, Тарас Котов. Дізнайтеся більше у нашому відео.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.