Перевірка лічильників газу в Україні - на що варто звернути увагу

Передавати показники лічильника необхідно оператору з 1 по 5 число кожного місяця

Газ
Законодавчі вимоги стосовно повірки лічильників газу в Україні

В Україні лічильник спожитого для побутових потреб газу підлягає періодичній повірці та повірці після ремонту. Споживачі повинні знати про всі нюанси. Зокрема, що демонтаж, транспортування та монтаж засобів вимірювальної техніки здійснюються коштом суб’єктів господарювання, що надають послуги з газопостачання.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі. Періодичні перевірки лічильників газу регламентуються статтею 17 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність".

Споживачі повинні знати про такі законодавчі вимоги стосовно повірки лічильників газу:

  • Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки здійснюються коштом суб’єктів господарювання, що надають послуги з газопостачання;
  • Міжповірочні інтервали для лічильників газу та пристроїв перетворення об’єму класу 1,0 установлено 2 роки; класу 1,5 - 8 років;
  • Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з газопостачання;
  • Обов’язком споживача є забезпечення доступу представникам оператора мереж;
  • Зняття лічильника на періодичну повірку здійснюється у присутності споживача;
  • У разі пропущення терміну періодичної повірки лічильника газу з вини оператора газорозподільних мереж, об’єм спожитого природного газу визначається за фактичними даними лічильника газу, за яким пропущений термін повірки;
  • На період зняття лічильника газу оператор встановлює лічильники газу з обмінного фонду;
  • Після встановлення повіреного лічильника здійснюється пломбування.


Група Нафтогаз повністю завершила інтеграцію облгазів

Протягом 2023 року Нафтогаз повністю завершив інтеграцію облгазів та міськгазів. Про це розповідав очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

"Це був необхідний крок, від якого залежить стабільність критичної інфраструктури, робота бізнесу та комфорт українців. В умовах ризиків постійних обстрілів і можливих блекаутів газопостачання має бути безперебійним. Дякую всім, хто працює для забезпечення наших міст і сіл газом", - зазначав Чернишов.

За його словами, операційний контроль над регіональними підприємствами, дав можливість державі не лише забезпечити безперебійне газопостачання, а й покласти край різноманітним схемам, через які державний бюджет недоотримував мільярди гривень. Чернишов також зазначив, що за попередніми розрахунками, у 2024 році відрахування до державного бюджету операторами ГРМ складуть понад 5 мільярда гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube