Перевірка військово-облікового документу з Резерв+ без інтернету або зв’язку: інструкція від адвоката

Українці , які стикалися з перевіркою військово-облікового документу з Резерв+ під час відсутності інтернету радять його роздрукувати

Мобілізація, Резерв+
Перевірити дані з Резерв+ можуть в будь-якому місці

Українці в соцмережах діляться порадами на випадок перевірок військово-облікового документу з Резерв+ під час відсутності інтернету. Зокрема, коли немає світла. Були випадки, коли застосунок не відкривався, а це привід для нарахування штрафу.

Адвокат з Києва Вадим Володарський на своїй сторінці у Фейсбук радить військовозобов’язаним, хто користується електронним військово-обліковим документом з Резерв+ для того, щоб показувати при перевірці на вулицях, скинути його собі на комп (через будь-який месенджер або прошту) та роздрукувати.

«QR там якраз і є. Або ще якимось чином збережіть на телефоні. Бо додаток при кожному вході, перед тим, як показати дані, заново отримує ці дані з реєстру. І якщо вас зупинять для перевірки, а мобільного інтернету немає (що зараз часто у зв'язку із відсутністю світла), а у вас усе тільки у телефоні, то у вас проблеми. І штраф. Хоча ви формально усе зробили правильно, дані оновили, телефон і на ньому додаток - з собою...», - пише він.

Читачі додають, що патруль може зупинити і в такому місці , де і при стабільному електроживленні є «дірка» з покриттям мобільного зв'язку.

«Можна скачати на телефон pdf и показувати. Як мінімум, як дублер роздрукованого папірця», - радять ще один варіант.

Проте, люди зауважують, що за це штрафу не буде. Тому що постанову щодо притягнення до відповідальності виносить начальник ТЦК, який перевіряє дані порушника з реєстром і бачить що особа, на яку склали протокол, оновила дані вчасно.

Перевірка військово-облікового документу з Резерв+: що робити, якщо опинилися в зоні відсутності інтернету або зв’язку 1

 

Кому надсилатимуть повістки поштою і що робити тим, хто не встиг оновити дані

Військовозобов’язані українці, які не оновили свої дані до 16 липня 2024 року, у першу чергу отримуватимуть повістки з викликом до Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Потім їх відправлять для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

"Військовозобов’язаних, які їх оновили, можуть викликати до ТЦК повістками з метою проходження військово-лікарської комісії", - заявив правозахисник.

Про це повідомив адвокат Сергій Дубок у коментарі "Суспільному". Юрист також прокоментував питання про те, чи вважатиметься врученою повістка, яку отримувач не бачив.

Згідно з пунктом 41 Постанови Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560, повістка про виклик повинна надсилатися адресату не пізніше ніж протягом 48 годин після підписання її відповідним керівником. Дата явки за викликом для резервіста або військовозобов’язаного визначається не раніше ніж через 14 днів від дня надсилання повістки поштою з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Що стосується випадків, коли повістка просто залишена у поштовій скриньці, то такі повістки друкуються централізовано разом з описом вкладення і надсилаються військовозобов’язаним та резервістам. Тобто лист з повісткою має вручатися особисто під підпис.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube