Період часу для внесення добровільних пенсійних внесків людина визначає самостійно: роз’яснення ПФУ

При укладенні договору про добровільну участь у системі обов’язкового державного страхування можна набути необхідний страховий стаж

Пенсії, добровільні внески
Сплата добровільного внеску збільшить заробітну плату для майбутньої пенсії

До Пенсійного фонду звернулася жінка з питанням - чи може вона сплачувати добровільні внески у період, коли розрахувалась з попередньої роботи, а на нову ще не влаштувалась. Що відповіли в ПФУ?

В Пенсійному фонду пояснили, що сплачувати добровільні внески у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування можна протягом того періоду часу, який людина визначає самостійно.

«Такий період часу не залежить від того, чи ви працевлаштовані, чи ні. Якщо ви навіть працевлаштовані, то сплата добровільного внеску збільшить заробітну плату для майбутньої пенсії», - відповіли в ПФУ.

Як укласти договір на добровільну участь

На сьогодні розмір пенсії напряму залежить від величини страхового стажу та заробітку, з якого сплачено ЄСВ. Якщо стажу бракує, громадяни можуть самостійно подбати про майбутню пенсію та докупити страховий стаж шляхом добровільної участі в системі загальнообов’язкового соціального страхування.

Громадяни, які у певні періоди не працювали, або працювали за межами України, чи з інших причин є незастрахованими особами - мають право на добровільну сплату єдиного соціального внеску шляхом укладання договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Договір про добровільну сплату єдиного внеску можливо укласти за місцем проживання і право на нього мають лише окремі громадяни:

  • особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, не належать до платників єдиного внеску, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України,
  • члени особистого селянського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню.

Для укладення договору необхідно подати до податкового органу:

  • заяву про добровільну участь;
  • копію трудової книжки (за наявності);
  • виписку із системи персоніфікованого обліку (ОК-5);
  • копію документу, який засвідчує особу.

При укладенні договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, який можна укласти на термін не менше одного року, особа поступово може набувати необхідний їй страховий стаж.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube