У Дії можна подати податкову декларацію платника єдиного податку. Послуга доступна фізичним особам-підприємцям — платникам єдиного податку 1-3 груп, які не мають найманих працівників, не є платниками ПДВ, не змінювали групу оподаткування з початку 2021 року, не перебувають у процесі припинення підприємницької діяльності. Про це йдеться на сайті сервісу державних послуг.
Подання декларації займає приблизно 3 хвилини. Вартість послуги у Дії є безкоштовною.
Як отримати послугу "Декларація платника єдиного податку":
- Зареєструйтеся чи авторизуйтеся в кабінеті громадянина на diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID.
- Дія перевірить ваші дані в реєстрах Державної податкової служби України. Якщо ви діючий ФОП на спрощеній системі оподаткування і не зареєстровані платником ПДВ — подання декларації стане доступним.
- Оберіть період, за який декларуєте дохід від підприємницької діяльності.
- Введіть суму отриманого за обраний період доходу. Будьте уважні та не включайте до розрахунку суми доходи, що не підлягають оподаткуванню.
- Перевірте інформацію, внесену до декларації.
- Підпишіть електронним підписом та надішліть декларацію.
- Очікуйте повідомлення про статус декларації на електронну адресу. Воно також буде доступним у розділі "Зверніть увагу" в кабінеті громадянина на порталі Дія.
"Декларація може проходити обробку в Державній податковій службі до 24 годин. За результатом перевірки ви отримаєте повідомлення, що декларацію прийнято, або була виявлена помилка, яку необхідно виправити, та подати декларацію ще раз", - йдеться у повідомленні.
Поширенні питання та відповіді про послугу в Дії "Декларація платника єдиного податку"
- Яку декларацію я можу подати? ФОПи 1-3 груп подають декларацію платника єдиного податку — фізичної особи-підприємця.
- Мою декларацію відхилено. Що мені робити в такому разі? Якщо декларація не прийнята, подайте нову, ретельно перевіривши заповнені дані. Також зверніть увагу, що КЕП, яким підписуєте, повинен бути визнаним податковою.
- Я при поданні декларації забув виключити доходи, що не оподатковуються. Що мені робити? Якщо при заповненні декларації ви вказали неправильну суму доходу, необхідно подати декларацію зі змінами. Якщо граничний термін подання декларацій ще не закінчився, можете подати нову звітну декларацію. Після граничних строків подання необхідно подати уточнювальну.
- Чи можна підписати декларацію будь-яким електронним підписом? Якщо ви щойно зареєстрований ФОП, ви можете підписати першу Декларацію будь-яким КЕПом, саме його визнає Державна податкова служба для підпису звітних документів. Якщо ви вже подавали Декларації, їх потрібно підписувати лише тим КЕПом, яким підписували раніше, бо він визнаний податковою. Також у мобільному застосунку Дія ви можете створити додатковий КЕП — Дія.Підпис і використовувати його для подання декларацій через застосунок.
- Що робити, якщо у визнаного податковою КЕПу закінчився строк дії? Усі АЦСК в Україні передають повідомлення до податкової про припинення дії КЕПів, що використовувались підприємцями. Тому після закінчення строку дії визнаного КЕПа оновіть його або просто замовте новий, і податкова його визнає при підписанні першої декларації.
- Я подав декларацію, мені прийшло повідомлення, що декларацію прийнято, але не бачу її в Дії. Якщо декларація прийнята податковою, вона буде доступна за запитом у розділі Подані звіти і декларації. Якщо ж декларація в Дії не відображається, перевірте, будь ласка, в кабінеті платника податкової і подайте повторно, якщо ні.
- Чи можу я переглянути раніше подані декларації? Так. Всі прийняті податковою декларації за останні 3 роки доступні за запитом у розділі Подані звіти і декларації.
- Скільки декларація буде оброблятися податковою? Найчастіше податкова опрацьовує декларацію в перші 24 години після подачі. Проте з різних технічних причин час опрацювання може бути продовжено. Якщо через 3 дні після подання декларацію не прийнято, подайте її ще раз.
30 мільйонів разів українці скористалися Дія.Підписом
Українці дедалі частіше вибирають цифрові сервіси у смартфоні замість поїздок до установ і черг. Дія.Підпис — це інструмент для підписання електронних документів та авторизацій. В його основі лежить унікальна технологія — штучний інтелект порівнює ваше обличчя з фото на документах. Це не тільки зручно, а й безпечно — ніхто не зможе скористатися вашим підписом. Документи з Дія.Підписом мають таку ж юридичну силу, як і підписані вручну. Наразі Дія.Підписом скористалися 30 мільйонів разів, найчастіше для:
- авторизації на сайтах, у застосунках,
- отримання послуг у Дії,
- підписання документів та петицій.
Згенерувати Дія.Підпис можливо, якщо маєте ID-картку, закордонний паспорт чи посвідку на проживання в застосунку Дія. Для цього виберіть Дія.Підпис у Меню, клікніть активувати та пройдіть перевірку за фото. Дотримуйтеся простих рекомендацій, тоді все вдасться з першого разу:
- знайдіть місце з гарним освітленням, де чітко видно обличчя;
- стежте, щоб камеру не сліпило сонце чи яскраве світло від лампи;
- виберіть однотонний фон та подбайте, щоб у кадрі не було інших людей;
- зніміть окуляри, якщо на документах ви без них;
- тримайте камеру на рівні обличчя, а не знизу чи зверху. Підборіддя — на нижній частині рамки, лоб — на верхній. Рамка постійно має бути зеленого кольору.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: