В Українському ветеранському фонді пояснили, що треба робити військовим для відкриття власної справи
В Україні ветеранам пропонують чимало програм для створення власного бізнесу. Водночас нерідко захисники та захисниці стикаються з важкими питаннями. Зокрема, йдеться про систему оподаткування та вибором коду економічної діяльності. Експерти поділилися порадами для ветеранів, які хочуть відкрити свою справу. Юристи Українського ветеранського фонду 28 березня пояснили, що для початку потрібно обрати форму ведення підприємницької діяльності.
Наприклад, це може бути фізична особа – підприємець (ФОП) або юридична особа (наприклад, ТОВ). При цьому експерти пояснюють, що ведення власної справи як ФОП буде простіше з погляду бухгалтерського та податкового обліку. Зареєструвати ФОП можна за посиланням через портал Дія. Процедура займе близько 10 хвилин.
У заяві потрібно вказати коди видів економічної діяльності, якою плануєте займатися, – КВЕДи. Обрати потрібний код можна, зокрема, за посиланням на порталі Державної служби статистики. Слід зазначити, що підприємець має право займатися бізнесом тільки за тими кодами, які записані в його реєстраційних документах.
Після цього потрібно обрати систему оподаткування. Загальна система оподаткування не має обмежень за видами діяльності, кількістю працівників, річним оборотом. Тобто, оподатковують те, що залишилося після оплати витрат на ведення діяльності, а також податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) — 18%, військовий збір — 1,5% та єдиний соціальний внесок – 22% від чистого доходу.
У випадку спрощеної системи оподаткування застосовують три різні групи, які мають певні обмеження за видами діяльності та сумами річних надходжень:
Після подачі заяви через Дію анкета автоматично направиться до податкової за місцем реєстрації ФОП або за місцем провадження господарської діяльності. Згодом повідомлення про відкриття ФОП з'явиться в розділі "Зверніть увагу" в кабінеті громадянина та на електронній пошті. Запис про реєстрацію ФОП з’явиться в ЄДР протягом двох робочих днів. Виписку можна отримати в розділі "Результат надання адміністративних послуг".
Крім того, ветерани можуть звернутися за консультацією до Української ветеранської служби за посиланням та поставити питання.
В Україні ветерани мають право на житло від держави. Це стосується ветеранів, які отримали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях (або під час виконання обов’язків військової служби) та встали на квартирний облік. Це житло надається місцевою радою або адміністрацією, якщо з бюджету були виділені кошти. Для того, щоб стати на квартирний облік, потрібні такі документи:
Крім того, ветеран має право на отримання грошової компенсації замість житла. Це стосується осіб з інвалідністю внаслідок війни I та II групи, ВПО, які є учасниками бойових дій, або осіб з інвалідністю внаслідок війни III групи, а також членів родини особи, яка загинула (пропала безвісти). Для отримання компенсації теж потрібно встати на квартирний облік. Як отримати грошову компенсацію:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.