Як ветеранам отримати житло або компенсацію: куди звертатися та які документи підготувати

Читать на русском

Ветеранам пояснили, куди потрібно звертатися, щоб отримати житло від держави, експерти назвали перелік документів

Читать на русском
Українські ветерани мають право на отримання житла від держави або грошової компенсації
Ветерани

Ветеранам пояснили, куди потрібно звертатися, щоб отримати житло від держави, експерти назвали перелік документів

В Україні ветерани, які отримали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях (або під час виконання обов’язків військової служби) протягом двох років з дня взяття на квартирний облік повинні отримувати житло. Це житло надається місцевими радами або адміністраціями, якщо були виділені кошти з бюджету. Експерти Українського ветеранського фонду 5 березня пояснили, як ветеранам отримати житло або відшкодування, та які документи треба підготувати.

Для того, щоб стати на квартирний облік, потрібні такі документи:

  • Заяву про взяття на квартирний облік (її видає за місцем проживання виконавчий комітет районної, міської, селищної, сільської ради, або за місцем роботи, якщо ваше підприємство має житловий фонд);
  • Заяву підписують усі члени сім’ї, які живуть разом;
  • Довідку з місця проживання про склад сім’ї та прописку;
  • Копію посвідчення УБД/особи з інвалідністю внаслідок війни/учасника війни;
  • Копії паспорта та ІПН;
  • У разі наявності членів сім’ї — довідки про те, чи перебувають вони на квартирному обліку за місцем роботи.

Ці документи потрібно подати до відповідної установи. Наприклад, Центр гадання адміністративних послуг. Рішення щодо взяття на квартирний облік буде ухвалено протягом 30 днів. І у випадку задоволення заяви, і у випадку її відхилення ветеран отримає відповідне сповіщення.

Як отримати гроші замість житла? 

Отримати грошову компенсацію можуть особи з інвалідністю внаслідок війни I та II групи, ВПО, які є учасниками бойових дій, або особами з інвалідністю внаслідок війни III групи, члени сім’ї особи, яка загинула (пропала безвісти). Для отримання компенсації потрібно перебувати на квартирному обліку. Для громадян зі статусом внутрішньо переміщених осіб потрібно перебувати протягом року на обліку в Єдиній інформаційній базі даних про ВПО за місцем фактичного проживання.

Як отримати грошову компенсацію:

  • Подати заяву про призначення грошової компенсації до органу соцзахисту або ЦНАПу за місцем перебування на квартирному обліку;
  • Орган соцзахисту протягом 10 робочих днів з дня прийняття заяви про призначення грошової компенсації з усіма необхідними документами вносить до комісії подання про виплату коштів;
    Після отримання заяви про зміни у майновому стані та/або у складі сім’ї, втрату статусу, зняття з
  • квартирного обліку тощо, соцзахист протягом 5 робочих днів вносить до комісії подання про перегляд рішення про призначення грошової компенсації;
  • Комісія має п'ять робочих днів для прийняття рішення щодо призначення або відмови в призначенні грошової компенсації;
  • На підставі рішення про призначення грошової компенсації відкрити спеціальний рахунок в "Ощадбанку";
  • Протягом 10 днів подати копію договору про відкриття спеціального рахунку в "Ощадбанку" до органу соцзахисту;
  • Орган соцзахисту перераховує на спецрахунок грошову компенсацію, про що повідомляє заявнику протягом трьох робочих днів з дня переказу коштів.

Ветеранам спростять отримання пільг на комунальні послуги   

 Уряд вирішив спростити для ветеранів війни та членів їх сімей процедуру призначення пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Раніше потрібно було, щоб пільговик (військовий, ветеран) особисто звертався до уповноважених органів. Уже з травня 2024 року це зможуть робити й члени його родини.   

"Українські ветерани війни, які беруть участь у воєнних діях і перебувають на передовій, зіштовхувались з проблемою неможливості оформлення цих пільг, адже не мали змоги звернутися по їх призначення особисто. А отже, ветерани та члени їхніх сімей не мали можливості скористатися соціальними гарантіями, передбаченими державою", - зазначили в Міністерстві соціальної політики. 

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.