Підприємці вимагають відставок у Міністерстві фінансів через скандальну Нацстратегію доходів

Читать на русском

Бізнес незадоволений пропозиціями Мінфіну щодо податків

Читать на русском
Бізнесмени незадоволені роботою Міністерства фінансів
Мінфін

Бізнес незадоволений пропозиціями Мінфіну щодо податків

Бізнесмени запропонували провести кадрові зміни в Міністерстві фінансів України. Розкритивували, зокрема, заступницю голови відомства Світлану Воробей. Річ у тім, що вона є авторкою скандальної Національної стратегії доходів, яку розкритикували підприємці. Про це 8 лютого заявив перший віцепрезидент Торгово-промислової палати, член Української Ради Бізнесу Михайло Непран.

Він зазначив, що Світлана Воробей почала активно говорити про польську модель по спрощеннях (податки). Проте експерт зауважив, що польська система гарна для Польщі. В Україні, підкреслив Михайло Непран, ситуація інакша: у нас своя спрощена система, завдяки якій малий бізнес зростає навіть попри війну.

Економіст, координатор Економічної експертної платформи Олег Гетман навів економічні аргументи щодо роботи Міністерства фінансів. На думку експерта, депутати є єдиними, хто "стоїть на шляху збільшення фіскального тиску на бізнес". Міністерство фінансів, переконаний Олег Гетман, не враховує рівень корупції в державі, не наводить жодних розрахунків для своїх пропозицій. 

"Мінфін дає прямолінійні примітивні розрахунки. Наприклад, якщо збільшити податки на кілька відсотків, то бюджет отримає математичне збільшення доходів. Може це працює в Британії, Німеччині, але у нас це лише збільшить "тінь" та зарплати "в конвертах". Ваш комітет має бути на захисті економіки", - підкреслив економіст.

 Водночас голова комітету з питань економічного розвитку Дмитра Наталуха поскаржився на те, що депутати не мають впливу на заступників міністра фінансів. При цьому у парламенті вже лежить законопроєкт, прийняття якого дозволить депутатам точково звільняти окремих членів уряду. Тому є шанс, що депутати зможуть розглянути це питання.

Бізнес виступив проти Нацстратегії доходів

У січні 2024 року Українська рада бізнесу, до якої входить 112 асоціацій різних галузей економіки, написала заяву. Підприємці вислови думку про те, що Національна стратегія доходів містить низку пропозицій, які значно погіршують умови для ведення бізнесу в Україні. Зокрема, на думку бізнесменів, надання повноважень ДПС накладати арешт на рахунки (майно) та блокувати їх до повного погашення податкового боргу без рішення суду має значні корупційні ризики та порушує принцип презумпції невинуватості.     

Також підприємці виступили проти скасування спрощеної системи оподаткування для аграрного сектору - за поточних умов така ініціатива призведе до зменшення надходжень бюджетів усіх рівнів, а не збільшення, переконані бізнесмени. На їхню думку, якщо скасувати спрощену систему оподаткування під час війни, можна втратити конкурентоспроможність українських фермерів.   

У заяві бізнесмени розкритикували чимало пунктів Національної стратегії доходів. На думку експертів, автори сконцентрували увагу виключно на підвищенні доходів державного бюджету, але зовсім не оцінювали втрати зростання економіки.

"Нацстратегія була напрацьована без залучення представників бізнесу та фахової оцінки ризиків. Застосування/реалізація таких підходів призведе до збільшення корупції, пригнічення економічного відновлення та тінізації економіки, та ще більшої втрати економічно активних громадян. Отже, низка пунктів Стратегії потребує перегляду", - йдеться в заяві.

У військових - свої клани: хто піде з Генштабу в разі звільнення Валерія Залужного і як це позначиться на здатності ЗСУ вести активні бойові дії - дивіться коментар політтехнолога Андрія Золотарьова.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.