Підроблені долари: на що треба звертати увагу і не стати жертвою шахраїв, пояснила експерт

Читать на русском

Шахраї відтворюють і текстуру, і рельєф, і водяні знаки

Читать на русском
Долар, шахрайство
Шахраї відтворюють навіть водяні знаки долару

Шахраї відтворюють і текстуру, і рельєф, і водяні знаки

Підробка доларових банкнот дійшла майже до ідеального результату. Пересічному громадянину візуально дуже важко визначити де справжня купюра, а де ні. Це пов’язано з доступністю і постійним удосконаленням сучасної копіювально-множильної техніки. І все ж таки – як не стати жертвою шахраїв?

За словами керівниці відділу технічної експертизи документів КНДІСЕ Вікторії Куліковської, у багатьох випадках якість підробок настільки висока, що звичайним користувачам вони будуть здаватися справжніми.

«На що пересічний громадянин буде дивитися якщо візьме купюру у руки? На певну текстуру паперу, банкнотний хруст. На водяні знаки, які ми дивимося на просвіт. На певний рельєф, якій відчуваємо на дотик», - каже експерт і відправляє підроблену купюру під яскраве світло та мікроскоп.

Зауважимо, що всі перелічені Куліковською якості, візуально і за тактильними відчуттями проявлялися і в підробленій купюрі. Як шахраї цього досягли? При великому збільшені стає видно, що вони імітують справжній рельєфний друк банкноти методом тисненням.

«Ви взяли в руки, доторкнулися, і воно дійсно вам здається, що купюра справжня. Це стосується «воротничків» президента, які наші громадяни люблять перевіряти , літер його прізвища. Воно надруковано таким чином, що лежить над поверхнею паперу. В підробленій купюрі шахраї це відтворили тисненням. Погано, але відтворили», - звернула увагу експерт.

Теж саме стосується і відтворення номерів банкноти.

«Номери будь якої купюри, вони мають окантовочку і якщо ми будемо дивитися в спрямованому освітленні , воно має заглиблений рельєф. Якщо ми бачимо, що він над папером, то тут зроблено тисненням до поверхні паперу», - пояснила Куликовська.

Шахраї відтворюють і водяні знаки. Тобто, коли ми дивимося купюру на просвіт, то бачимо портрет президента, який повторює його візуальний портрет.

«Водяні знаки формуються перепадом щільності паперу. Він формується певним кліше при виготовленні банкнотного паперу. У підробленої купюри, якщо людина подивиться на просвіт, вона побачить, що він є. А коли ми  починаємо вивчати мікроскопічно, то бачимо що на зворотній стороні він як пап'є-маше , зроблений з маси самого паперу. Тобто, вони використовували наче аплікацію, або якійсь трафарет наносили. Тобто тут водяний знак зроблений зовні. Пересічний громадянин без збільшення, без спеціального освітлення таке не побачить», - впевнена Куліковська.

Отже, що можна порадити? Якщо у людини виникають серйозні підозри щодо банкноти, то експерт рекомендує звернутися до відповідних органів або фінансових установ для подальшої перевірки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.