Пастор продавав свою власну криптовалюту вірянам церкви
Пастор онлайн-церкви продавав вірянам нічого не варту цифрову валюту, якою володіє з дружиною. На цьому він заробив близько 1,3 мільйона доларів. За його словами, це зробити наказав сам Господь.
Як передає NBC, пастор онлайн-церкви з Колорадо та Елі Регаладо та його дружина продавали свою криптовалюту INDXcoin християнам у Денвері. За словами пастора, це зробити йому наказав сам Господь, щоб люди "стали багатими". Для цього потрібно інвестувати в криптовалюту, як заявив пастор у своїй заяві Відділу цінних паперів Колорадо.
Зазначається, що Елі Регаладо проповідував лише в онлайн-церкви Victorious Grace Church. Там він та його дружина є єдиними працівниками. При цьому пастор не мав досвіду, пов'язаного з криптовалютами. Запустити INDXcoin та обмінник Kingdom Wealth Exchange, за його словами, його закликало "божествене натхнення".
У результаті продаж цієї криптовалюти залучила близько 3,2 мільйона доларів. З них не менш ніж 1,3 мільйона доларів пішли саме родині пастора. Адже ці гроші використали для особистої вигоди. Привласнення цієї суми пастор не заперечив.
"З 1,3 мільйона пів мільйона пішли до податкової служби, а кілька сотень тисяч доларів пішли на ремонт будинку, який Господь наказав нам зробити", - заявив Регаладо.
Зазначається, що пастор та його дружина нібито витрачали кошти вірян на Range Rover, розкішні сумки, ювелірні вироби, послуг по дому, оренду човнів та пригоди на снігоходах. У результаті пару звинуватили у порушенні положень закону Колорадо про цінні папери щодо боротьби з шахрайством.
Комісарка штату Колорадо з цінних паперів Тунг Чан подала звинувачення у цивільному шахрайстві після того, як до неї звернулися люди, які інвестували в цю криптовалюту. Виявилося, що пастор рекламував криптовалюту як низькоризиковану високоприбуткову інвестицію, прив’язану до середньої вартості 100 найкращих криптовалют.
"Ми повірили слову Божому та продавали криптовалюту без чіткого плану. Ми все ще віримо в те, що Бог зробить диво. Бог зробить диво у фінансовому секторі", - скаржаться люди, які інвестували в цю цифрову валюту.
Раніше журналісти зазначили, що в Єдиному державному реєстрі судових рішень з 2014 року з'явилося понад півтори тисячі ухвал за кримінальними провадженнями, у яких зустрічаються ключові слова "криптовалюта", Bitcoin та інші назви цифрових активів. Відомо, що за третиною справ оголошені обвинувальні вироки. Найчастіше криптовалюту згадують у справах, які розслідуються за статею 190 Кримінального Кодексу України (шахрайство).
Також часто фігурують криптовалюти в справах за статею 361 Кримінального Кодексу України (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних, електронних комунікаційних систем): це, зокрема, стосується "колцентрів", які "виманюють у потерпілих цифрові активи (криптовалюту), реквізити карткових рахунків.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.