Хакери створили понад 1300 фіктивних токенів, що дали їм змогу вкрасти понад $ 32 млн
Аналітики платформи Blockfence виявили масштабну автоматизовану скам-схему, жертвами якої стали понад 42 000 користувачів. Щоб не привертати увагу ЗМІ та криптовалютних викривачів, хакери намагаються мінімізувати обсяг вкрадених з кожного фейкового активу коштів. Що ще про них відомо?
Як повідомили фахівці, з квітня 2023 року невідомі хакери створили понад 1300 фіктивних токенів, що дали їм змогу вкрасти понад $ 32 млн у різних активах. Шахраї використовують добре відому схему з виведенням коштів (rug pull).
Аналітики вважають, що хакери розробили спеціальне програмне забезпечення, яке в автоматичному режимі здійснює більшість операцій. У такий спосіб зловмисники звели до мінімуму необхідність власного втручання і підвищили ефективність злочинної схеми.
«Шкідлива програма створює токен, орієнтуючись на вже наявні активи. Далі відбувається вливання коштів у проект, а при досягненні потрібних показників ліквідності шахраї здійснюють rug pull», - припускають експерти.
Щоб не привертати увагу ЗМІ та криптовалютних викривачів, хакери намагаються мінімізувати обсяг вкрадених з кожного фейкового активу коштів. У більшості випадків підставні проекти приносили їм від 5 ETH до 20 ETH, розповіли у Blockfence.
Примітно, що фахівці вперше зіткнулися зі скам-схемою під час виявлення фіктивного токена своєї компанії. Команда продовжує розслідування й обіцяє проаналізувати активність хакерів у блокчейнах Base, BNB Chain і Arbitrum.
Стало відомо про масштабну шахрайську схему, від якої постраждали тисячі людей (серед них, зокрема, українці).
Про це розповіли в Національній поліції України. Зазначається, що аферисти пропонували громадянам пасивний дохід від інвестицій в криптовалюту. Все це шахраї робили під виглядом міжнародного інвестиційного фонду S-Group. За інформацією правоохоронців, шахраї приховували подальший рух активів за допомогою фіктивних токенів. Такі токени відсутні в списку офіційних міжнародних платформ постачальників криптографічних даних через неможливість проходження компанією S-Group аудит.
Тепер Національна поліція України розшукує громадян, які стали жертвами цієї схеми шахраїв. Повідомляти про це необхідно за номером мобільного телефону (095) 695 53 19 або телефонувати на 102.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.