Обіцяли дохід від криптовалюти: поліція розшукує потерпілих від схеми шахраїв

Аферисти вкрали мільйони на схемі з криптовалютою

Аферисти обманули людей на мільйони гривень, пообіцявши прибутки з криптовалюти
Криптовалюта

Останнім часом шахраї нерідко обманюють людей, обіцяючи величезні прибутки. Тепер стало відомо про масштабну шахрайську схему, від якої постраждали тисячі людей (серед них, зокрема, українці). Відомо, що аферисти крали гроші під виглядом криптоінвестиційного проєкту. 

Про це розповіли в Національній поліції України. Зазначається, що аферисти пропонували громадянам пасивний дохід від інвестицій в криптовалюту. Все це шахраї робили під виглядом міжнародного інвестиційного фонду S-Group. За інформацією правоохоронців, шахраї приховували подальший рух активів за допомогою фіктивних токенів. Такі токени відсутні в списку офіційних міжнародних платформ постачальників криптографічних даних через неможливість проходження компанією S-Group аудит.

Саме ці фіктивні токети обіцяли вкладникам в якості прибутку від інвестування в проєкти, торгів на міжнародному валютному ринку Forex та інших операцій з фінансовими активами. Водночас аферисти також гарантували "клієнтам" значні бонуси, якщо вони будуть залучати нових учасників до проєкту. Таким чином, йдеться про криптовалютну піраміду шахраїв. 

"Слідчі з'ясували, що до організації фінансової піраміди причетні громадяни України, проте діяльність шахраїв відбувалася й на території російської федерації, тимчасово окупованого Криму, а також країн Євросоюзу. Шахраї ввели в оману десятки тисяч осіб з цих країн, серед яких є й громадяни України. Збитки обчислюються десятками мільйонів гривень.", - розповіли правоохоронці.

Тепер Національна поліція України розшукує громадян, які стали жертвами цієї схеми шахраїв. Повідомляти про це необхідно за номером мобільного телефону (095) 695 53 19 або телефонувати на 102.

Як захиститися від крипто-аферистів?

Раніше повідомлялося, що жителька Івано-Франківської області постраждала від зловмисників, які пропонували їй додатковий дохід в інтернеті. Виявилося, що аферисти пообіцяли їй, що вона зможе торгувати криптовалютою та ставити вподобайки в соціальних мережах, а потім отримувати з цього прибуток. Проте нібито для виводу зароблених коштів потерпілій треба було вкласти гроші. У результаті потерпіла перерахувала на рахунок аферистів майже 166 тисяч гривень, а зловмисники - отримали гроші й зникли. Правоохоронці рекомендують:

  • надавайте перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням;
  • не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – скоріше за все ви натрапили на шахраїв;
  • не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки;
  • не повідомляйте конфіденційної інформації стороннім (дані картки, логін і паролі до онлайн банкінгу тощо);
  • ніколи не вводьте конфіденційні дані на підозрілих сайтах;
  • не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями, адже за ними може ховатися фішинговий ресурс№
  • уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту - будь-яка неточність може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі;
  • якщо інформацію про банківську карту розголошено, невідкладно зверніться до банку та заблокуйте картку (у випадку шахрайства - треба звертатися до кіберполіції).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube