Торгівля криптовалютою залишається широко поширеною в Китаї, попри заборону
Дрібні інвестори у Китаї використовують підпільну мережу брокерів і посередників, щоб обійти суворі правила країни щодо торгівлі криптовалютою. Йдеться про використання VPN і таємні зустрічі в пральнях, кафе та кіоски. В період з липня 2022 року по червень 2023 року їм вдалось отримати чисті 86 мільярдів доларів готівки.
Про це повідомляє The Wall Street Journal. Китай офіційно є однією з найсуворіших юрисдикцій у світі для криптовалют. У 2021 році Пекін заборонив криптовалютну торгівлю, і з того часу влада затримувала, штрафувала та кидала до в’язниці людей, які працюють у цьому секторі. Великі криптовалютні біржі, засновані в Китаї, включаючи Binance, переїхали в інше місце задовго до заборони торгівлі, яка стала кульмінацією багаторічних репресій.
Торгівля криптовалютою залишається широко поширеною в материковому Китаї, оскільки трейдери обходять правила, використовуючи поєднання технологій маскування місця розташування, слабкого контролю обміну валют і таємних зустрічей у кафе та інших громадських місцях. За даними аналітичної компанії Chainalysis, китайські трейдери отримали чисті 86 мільярдів доларів готівки від криптовалютної діяльності в період з липня 2022 року по червень 2023 року. За один місяць минулого року вони відповідали за близько 90 мільярдів доларів торгів на Binance, найбільшій у світі криптовалютній біржі. Успіх криптотрейдерів країни в ухиленні від правил показує, наскільки важко буде регуляторам у всьому світі, в тому числі в США, контролювати сектор.
Багато користувачів у країні все ще мають облікові записи на криптобіржах за межами Китаю, які створили до заборони торгівлі. Вони часто можуть отримати доступ до цих облікових записів через віртуальні приватні мережі, що дозволяє користувачам інтернету маскувати своє місцеперебування. За словами людей, деякі криптотрейдери в країні можуть отримати доступ до своїх облікових записів навіть без використання VPN.
Деякі біржі, включаючи Bybit, KuCoin і Gate.io, наразі не дозволяють користувачам у материковому Китаї відкривати облікові записи, а деякі навпаки закрили. Біржа HTX створила програму, яка дозволяє користувачам вимагати іншого громадянства під час відкриття облікового запису.
За словами жителів країни, трейдери, які бажають купити біткойни, tether або інші криптовалюти, також використовують програми соціальних мереж, такі як WeChat і Telegram, отримавши рекомендації від своїх друзів. Спеціалізовані групи на цих платформах дозволяють покупцям і продавцям знаходити один одного без необхідності обміну для відповідності.
Китайські криптотрейдери також використовують деякі старомодні методи, щоб порушувати правила. Сюди входять зустрічі в громадських місцях, де вони обмінюються адресами криптогаманців, за словами людей, які знаються на цих справах. Трейдери або обмінюють криптовалюту безпосередньо, платять готівкою або організовують банківські перекази. Ці фізичні операції особливо популярні у таких містах, як Ченду та Юньнань. Це пояснюється тим, що вони, розташовані далеко від узбережжя, загалом бідніші, місцева влада зайнята іншими соціальними проблемами, а правозастосування є слабкішим.
Криптотрейдери у вищезазначених містах прямують до пралень, кафе, кіосків із закусками, де торгують із власниками цих підприємств чи іншими клієнтами. Деякі з них знаходять ці місця через однорангові послуги криптобірж, тоді як інші покладаються на усну інформацію.
Різноманітність можливостей для криптотрейдерів становить серйозну проблему для уряду Китаю, який запроваджує суворий контроль над капіталом своїх громадян, намагаючись захистити свою валюту. Люди в Китаї можуть конвертувати в іноземну валюту не більше 50 тисяч доларів на рік. Це збільшило відкладений попит на криптоактиви.
Наприкінці грудня влада Китаю оприлюднила подробиці про контроль за незаконними транскордонними фінансовими потоками, підкресливши використання криптовалюти. Вища прокуратура Китаю та валютний регулятор окреслили вісім типових прикладів таких злочинів, два з яких стосувалися конвертації китайських юанів, тетерів та іноземних валют.
Поліція Китаю, яка відстежує ймовірне відмивання грошей або фінансові злочини, часто заморожує банківські рахунки, якщо вони зберігають гроші, які можуть бути відстежені до криптовалют. Попри побоювання щодо криптовалюти, Китай дозволив використовувати блокчейн і продавати цифрові предмети колекціонування, які схожі на токени. Центральний банк Китаю випускає цифрову версію своєї валюти.
Президент Аргентини Хав'єр Мілей відкрито заявив, що не має наміру блокувати випуск криптовалют на внутрішньому ринку, повідомляє "24 канал". Втім, такий підхід не уникнув критики, адже є побоювання щодо дестабілізації економіки. Він попередив, що люди, які отримують платежі в криптовалюті від ненадійних урядів, можуть зазнати втрат у своїх доходах.
Мілей також зауважив, що інфляція може позбавити ці криптовалюти своєї вартості. За словами президента, ринок сам регулюватиме життєздатність таких криптовалют. Водночас він не планує вводити юридичні обмеження для цього виду активів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.