Підвищення мінімального тарифу на електроенергію: нардеп назвав розмір подоржчання

Читать на русском

Нацкомісія з держрегулювання енергетики вивчає підвищення тарифу на світло, повідомив нардеп Олексій Кучеренко

Читать на русском
Тариф а комуналку, електроенергія
Рішення щодо тарифів на світло буде приймати уряд своєю постановою

Нацкомісія з держрегулювання енергетики вивчає підвищення тарифу на світло, повідомив нардеп Олексій Кучеренко

Народний депутат Олексій Кучеренко вважає, що кошти на відновлення енергосистеми необхідно знаходити в різних джерелах. НКРЕКП та Міненерго вивчають можливість перегляду тарифу на електроенергію для того, щоб проводити відновлення пошкоджених об'єктів енергосистеми після обстрілів.

За словами першого заступника голови Комітету Верховної ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексія Кучеренка, кошти на відновлення енергосистеми необхідно знаходити в різних джерелах – це може бути і тариф на електроенергію, і зовнішня та бюджетна підтримка, а також кошти інвесторів.

«Є державні компанії, які залежать від бюджету, бо в них власник – держава, і вони тільки з бюджету можуть інвестувати в цей ремонт. Тому я думаю, що цей варіант, на жаль, виглядає реалістичним», – висловив свою думку народний депутат.

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) та Міненерго вивчають можливість перегляду тарифу на електроенергію для того, щоб проводити відновлення пошкоджених об'єктів енергосистеми після обстрілів.

«Є очікування, і нарешті, вони офіційно визнали й прораховують і розраховують варіанти. Дійсно, рішення приймається не Міненерго, рішення буде приймати уряд своєю постановою. Це дійсно так. Але міністерство готується разом з НКРЕКП, щоб, якщо буде така потреба, а мій прогноз, що, на жаль, буде, бо дефіцит коштів на все це», – повідомив Кучеренко.

Депутат  висловив думку про необхідність підвищення мінімального тарифу на електроенергію до 3,5 грн/кВт-год, але лише для тих, хто споживає понад 150 кВт-год на місяць.

Він запропонував не торкатися малозабезпечених шарів населення і встановити обмеження споживання для них. Кучеренко переконаний, що такий крок дозволить уникнути додаткових дотацій у сферах, таких як армія та медицина.

Міненерго про підвищення тарифів

Раніше повідомлялося, що влада розглядає варіант підняття тарифів цього літа, щоб уникнути відключень електроенергії. Про це в інтерв'ю Bloomberg казав міністр енергетики України Герман Галущенко. Згодом у Міненерго зробили заяву щодо можливого підвищення. 

"З огляду на те, що у медіа почали масово поширюватись новини про підвищення тарифів на електроенергію з посиланням на інтервʼю міністра енергетики Германа Галущенка агентству Bloomberg, просимо вас уважно читати першоджерело, посилатися виключно на прямі цитати міністра і точно відтворювати інформацію в текстах і заголовках новин. Викривлення наданої у першоджерелі інформації має ознаки маніпуляції суспільною думкою, враховуючи чутливість суспільства до цієї теми", - акцентували у Міненерго. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.