Почали діяти нові валютні обмеження НБУ: що варто знати бізнесу

Читать на русском

НБУ впроваджує валютні обмеження, щоб запобігти непродуктивному відпливу капіталу для захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості валютного ринку

Читать на русском
НБУ, валюта
НБУ впровадив валютні обмеження

НБУ впроваджує валютні обмеження, щоб запобігти непродуктивному відпливу капіталу для захисту міжнародних резервів України та збереження стійкості валютного ринку

З 21 лютого 2024 року починають діяти нові валютні обмеження НБУ. Про це регулятор повідомив на своїй офіційній сторінці. Також Нацбанк уточненив особливості валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями.

В НБУ повідомили, що з 21 лютого під час купівлі валюти бізнесом банки братимуть до уваги не лише кошти в іноземній валюті, розміщені на поточних та депозитних рахунках клієнта, а й інформацію про незавершені валютні операції клієнта з банками на умовах «своп», за якими здійснено першу частину операції (з продажу клієнтом іноземної валюти банку).

«З цією метою на дату купівлі іноземної валюти юридичним особам потрібно буде надавати банку інформацію про продану ним іноземну валюту за першою частиною валютних операцій на умовах «своп» (валюта, строк операції) за незавершеними угодами з банками. Вона надаватиметься додатково, разом з інформацією про наявні кошти в іноземній валюті на поточних та депозитних рахунках», - йдеться повідомленні.

Також уточнено особливості валютного нагляду з боку банків за граничними строками розрахунків за експортними операціями. Це робиться для того, щоб стимулювати повернення в Україну валютного виторгу за експорт товарів.

«Починаючи з 21 лютого, банки матимуть змогу завершити валютний нагляд за відповідними операціями лише за умови, якщо кошти від нерезидента надійшли в іноземній валюті», - пояснив регулятор.

В НБУ уточнили при цьому, що перекази в гривнях не будуть підставою для завершення валютного нагляду банком.

В Росії помер опозиціонер Олексій Навальний. Про обставини його смерті досить мало відомостей: є лише твердження про відірваний тромб. Тому ми запросили політичного експерта Ігоря Добжанського на розмову, щоб обговорити можливість вбивства та висловити його думку з цього приводу. Приєднуйтеся до перегляду, щоб бути в курсі всіх подій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.