Долар і євро знову дорожчають: НБУ встановив офіційний курс валют на середу, 21 лютого

Читать на русском

Як змінився курс валют станом на 21 лютого 2024 року, і що буде далі з курсом долара

Читать на русском
НБУ оновив курс валют на середу, 21 лютого
Обмін валюти

Як змінився курс валют станом на 21 лютого 2024 року, і що буде далі з курсом долара

Національний банк України встановив офіційний курс валют на середу, 21 лютого. Згідно з даними регулятора, і американський долар, і європейська валюта продовжують стрімко дорожчати. Стало відомо, що відбувається в пунктах обміну валют.

Така інформація з'явилася на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що курс долара США встановлено на рівні 38,48 гривні. Це на 19 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. Курс євро встановлено на рівні 41,54 гривні. Це на 30 копійок більше, якщо порівнювати з попереднім банківським днем. 

Курс валют на 21 лютого 2024 року:

  • долар США — 38,48 гривні;
  • євро — 41,54 гривні;
  • польський злотий — 9,61 гривні;
  • швейцарський франк — 43,60 гривні;
  • юань — 5,35 гривні.

При цьому важливо враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть значно відрізнятися від офіційного курсу, який встановлює Національний банк. За даними порталу Мінфін, станом на 21 лютого в середньому купівля долара США відбувається за курсом 38,60 гривні, а продаж - 38,76 гривні. Що стосується євро, то в середньому купівля відбувається за курсом 41,80 гривні, а продаж - 42 гривні. 

Яким буде курс до кінця лютого 2024 року?

Раніше експерти зазначали, що на валютному ринку настало тимчасове затишшя. Протягом місяця готівковий курс гривні знаходиться в діапазоні 37,5-38,4 гривні за долар. Водночас після ослаблення національної валюти, яке відбулося наприкінці грудня 2023 року – на початку січня 2024 року, курс до лютого зміцнився більш ніж на 1 гривню та перейшов у бічний тренд.     

Експерти вважають, що найближчим часом валютний ринок залишиться в такому ж неквапливому русі з невеликими коливаннями в межах 20-30 коп. На "тональність курсу" впливатиме, зокрема, співвідношення попиту та пропозиції (поки що перевага на користь попиту), напруженість на кордоні між Україною та сусідніми країнами ЄС, а також подальші кроки НБУ у бік валютної лібералізації.

Політолог Володимир Фесенко розкриє процедуру прийняття нового закону про мобілізацію. Він поділиться умовами, за яких закон буде ухвалений і розкриє можливі обставини, що можуть викликати опозицію серед народних депутатів. Не пропустіть цю важливу інформацію – долучайтеся до перегляду!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.