Команда Мінцифри помітила, що під час оформлення заявки на єВідновлення багато часу йде на перевірку того, чи є в людини судимість за злочини проти національної безпеки
Розширено можливості програми єВідновлення. Тепер витяг про несудимість можна буде замовити в Дії при заповненні заявки на єВідновлення. Раніше члени місцевої комісії самі перевіряли, чи є в людини судимість, а відповідь доводилося чекати днями. Тепер весь процес цифровізований, що значно пришвидшує час оформлення. Про це повідомили в Мінцифри.
“Команда помітила, що під час оформлення заявки на єВідновлення багато часу йде на перевірку того, чи є в людини судимість за злочини проти національної безпеки. Раніше комісія місцевої влади, яка оцінювала пошкодження житла, сама перевіряла цю інформацію. Перевірка могла тривати від декількох днів до тижнів. Пофіксили це. Тепер під час подання заявки можна буде замовити цей витяг в Дії — і він сам підтягнеться. Менше зайвих рухів і незрозуміло витраченого часу. Це відчутно пришвидшить процес. Люди, чиє житло пошкоджене через війну, не мають витрачати час ще й на бюрократичні моменти. Користуйтеся оновленим сервісом і діліться фідбеком. Разом зробимо послуги ще зручнішими”, - зазначив віце-прем’єр Михайло Федоров.
Тепер законні представники власників пошкодженого житла можуть подати заявку на єВідновлення та отримати виплату на ремонт. Це стосується випадків, коли одноосібним власником пошкодженого майна є неповнолітні чи недієздатні особи, яким призначено опікуна. Щоб подати заяву, потрібно звернутися до ЦНАПу та надати підтверджувальні документи, що людина є законним представником. Гроші надійдуть на картку єВідновлення представника.
Сервіс єВідновлення реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерством цифрової трансформації України за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа.
Програма "єВідновлення" поширюється на житло, яке було пошкоджене після 24 лютого 2022 року. Кошти на ремонт пошкодженого помешкання можна також отримати, якщо власник ще не відновив його за власний кошт.
Мають право на отримання допомоги: фізичні особи-громадяни України; об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житлові) кооперативи, які здійснюють утримання відповідних будинків.
Не можуть отримати компенсацію: особи, до яких застосовано санкції; особи, які мають судимість за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I "Злочини проти основ національної безпеки України" Особливої частини Кримінального кодексу України; їхні спадкоємці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.