Податкова перевірила ювелірні магазини України: які зафіксувала порушення і скільки нарахувала штрафів

Читать на русском

Найбільш поширеними порушеннями були невикористання ПРРО/РРО

Читать на русском
Податки, ювеліри
Ювелірів оштрафували на 200 мільйонів гривень

Найбільш поширеними порушеннями були невикористання ПРРО/РРО

Підрозділи податкового аудиту Державної податкової служби провели понад 80 фактичних перевірок ювелірних магазинів та точок продажу ювелірних виробів у січні 2024 року. За результатами перевірок порушникам нараховано штрафи на загальну суму 200 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба ДПС.

"Найбільш поширеними порушеннями були невикористання ПРРО/РРО під час розрахунку з клієнтами та помилки у веденні обліку товарних запасів у місцях продажу", - йдетьс в повідомленні.

У Держподатковій стверджують, що проводять перевірки на основі ризико-орієнтовного підходу та за наявності підстав, визначених Податковим кодексом.

Рада звільнила ювелірів від збору до Пенсійного фонду

Верховна Рада скасувала 10%-вий збір на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій продажу ювелірних виробів. За 11 місяців минулого року він приніс в бюджет 591,6 млн грн. Відповідну норму депутати «протягнули» наприкінці 2023 року через закон про додатковий податок на прибуток банків.

Згідно з даними на сайті Верховної Ради, поправку вніс народний депутат Андрій Мотовиловець. Її підтримав профільний парламентський комітет під час другого читання законопроєкту про особливості оподаткування банків.
Хоча закон був покликаний підвищити податок на прибуток банків до 50% 2023 року і до 25% — у наступні роки, у нього заклали норму, що мала наслідком звільнення ювелірів від 10%-вого збору до Пенсійного фонду.

Запропоновані Мотовиловцем поправки ідентичні нормам законопроєкту № 4091 авторства глави профільного комітету Данила Гетманцева та депутата Олександра Сови, який подали в середині вересня 2020 року, проте відкликали через два тижні.

У пояснювальній записці тоді йшлося, що рентабельність ювелірного виробництва становить 15−25% залежно від обсягів виробництва, а пенсійний збір становив від 8% до 10% у витратах виробництва, посідаючи друге місце після витрат на сировину (близько 80%). На думку авторів, у таких умовах підприємства змушені скорочувати працівників, а малі підприємства — закриватися, підтвердженням чому є скорочення кількості виробників ювелірних виробів в Україні тільки за 2015−2016 роки на 38,5%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.