Поки Гетманцев говорить про підвищення податків, українці швидко скуповують валюту

Українці скупили з початку 2024 року валюти на $5,3 мільярда. Це більше, ніж за увесь 2023 рік

Поки Гетманцев говорить про підвищення податків, українці швидко скуповують валюту

Протягом 2024 року голова фінансового комітету ВР Данило Гетманцев неоднарозово анонсував радикальне підвищення податків. У свою чергу, українці скупили з початку 2024 року валюти на $5,3 мільярда. Це більше, ніж за увесь 2023 рік. Економіст Михайло Крапивко вважає таку економічну поведінку населення відповіддю на економічну політику влади. 

Українці скупають валюту, бо очікують на гіперінфляцію

За даними НБУ, обсяги купівлі валюти населенням у червні 2024 року перевищили обсяги її продажу на $0,97 мільярда.Зокрема, у червні населення зменшило обсяги купівлі готівкової валюти – до $2,08 млрд із рекордних за рік $2,24 млрд у травні. Водночас обсяги продажу готівкової валюти також зменшилися – із $1,27 млрд у травні до $1,19 млрд у червні. Крім того, фізичні особи придбали безготівкової валюти на $0,38 млрд, а продали – на $0,29 млрд. Загалом від початку 2024 року населення купило валюти на $5,24 млрд більше ніж продало. Нагадаємо, у 2023 році українці продали валюти на $18,2 млрд, а купили – на $23 млрд. Чиста купівля валюти населенням становила $4,79 млрд

“Така поведінка населення є ознакою нестабільності доходів домогосподарств, очикування того, що інфляція може перейти в гіперінфляцію та намагання зберегти хоч якісь гроші. В Уряді та верховній Раді регулярно кажуть про необхідність збільшувати податкове навантаження. Така політика зазвичай закінчується скороченням робочих місць або відсутністю зростання реальної зарплати, навіть якщо номінальна і збільшується. В цих умовах люди відмовляються від тих покупок, які можна відкласти. А замість цього створюють стратегічний резерв. Наше населення вже має досвід того, що треба піднятися і тікати з тим, що можна унести з собою. Тому зараз створюється готівковий запас, а не банківський", - прокоментував ці цифри економіст Михайло Крапивко. 

Які податки хоче підвищити Гетманцев

Нардеп Данило Гетманцев анонсував значне підвищення податків для українців. Зокрема, піднімуть військовий збір, який громадяни України сплачують з 2014 року. Голова фінкомітету каже, що його пропозиції будуть "радикальними".

За словами Гетманцева, чутки про підвищення військового збору та податку на додану вартість очікується вже найближчим часом. Сам депутат "давно очікує" ці пропозиції від Кабміну. 

"Ми з вами неодноразово чули від міністра фінансів, міністра оборони інформацію про те, що в бюджеті є певне недофінансування військових видатків. Це недофінансування вимірюється сотнями мільярдів гривень. Це дуже великі гроші, які не можна закумулювати точковими рішеннями або, скажімо, за кошт детінізації навіть, бо ресурс від детінізації вже використовується. У нас вже є перевиконання бюджету, але цей ресурс не зіставний з тими потребами, які є. Яким чином покрити ці видатки, ми очікуємо позицію від Кабінету Міністрів", – сказав депутат.. 

Гетманцев додав, що ситуація є доволі серйозною. Тому потрібно підвищувати податки - і це підвищення буде "радикальним". 

"І зважаючи на те, що ситуація є достатньо серйозною, очікуємо такі пропозиції найближчим часом. Якими будуть ці пропозиції, я не готовий говорити, але розумію, що вони будуть достатньо радикальними", – наголосив Гетманцев.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Справу керівника WOG Пивоварського передали до суду - у чому його звинувачують

Ігроманам більше не видаватимуть кредитів - подробиці від КРАІЛ

Повний перелік податків, які хоче підняти Кабмін, та наслідки цього рішення

Чи випишуть автоматично штрафи всім, хто не оновив дані, відповіли в Міноборони

ЄС надасть Укрзалізниці більше 40 мільйонів євро на євроінтеграцію

Перетворювач напруги з Епіцентру не сподобався покупцю - що вирішив суд

В Україні стрімко дорожчає автогаз: скільки доведеться платити

Як продовжити пенсію по інвалідності під час війни, пояснили юристи

Бізнес назвав найбільш реальну модель економічного бронювання: яку саме і які аргументи

Світла стане більше: до енергосистеми України підключили атомний блок

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube