Мінсоцполітики розробило новий інструмент підтримки ВПО - субсидії на оренду житла

Новий інструмент, коли буде запроваджений, діятиме паралельно з виплатами на проживання, які наразі становлять 2 000 та 3 000 грн на місяць на особу

Субсидії на оренду житла
Субсидії на оренду житла

Для внутрішньо переміщених осіб в Україні розроблено новий інструмент державної підтримки - субсидії на оренду житла. Після узгодження із зацікавленими сторонами він буде поданий на розгляд уряду. Про це повідомила перша заступниця міністра соціальної політики України Дарія Марчак під час публічного обговорення проєкту 10 липня.

 

«Разом із міжнародними партнерами, з народними депутатами ми розробили ще один проєкт на підтримку вразливих категорій наших співгромадян - субсидія на оренду житла для ВПО. Підкреслюю, що це лише попередні пропозиції, які ще будуть обговорюватися. У разі схвалення їх урядом ми разом з Пенсійним фондом, одним з найбільш розвинених з точки зору цифрової бази органів в системі соціальної підтримки і який вже має потужну інфраструктуру, розпочнемо пілот цього проєкту. Попередньо - в окремих регіонах. Але ця пропозиція також іще дискутується», - розповіла Марчак. 

Вона підкреслила, що новий інструмент, коли буде запроваджений, діятиме паралельно з виплатами на проживання, які наразі становлять 2 000 та 3 000 грн на місяць на особу. Розробники пропонують, щоб субсидія на оренду житла призначалася тим родинам, видатки яких на оренду перевищують 30% сукупного доходу.

Для розрахунку суми допомоги братимуть соціальний норматив площі (13,5 кв.м на одного члена родини, але не менш як 35 кв.м на родину), середній розмір оренди квадратного метра житлової площі (193,6 грн за даними Держстату). Розрахована сума буде скоригована з урахуванням регіонального коефіцієнта вартості оренди. За словами представниці Мінсоцполітики, ці коефіцієнти також іще можуть змінюватися.

Другою особливістю є те, що новою субсидією можна буде скористатися лише за умови укладення офіційного договору з орендодавцем. Типову угоду, яку розробили для цього інструменту, можна буде підписати у відділеннях Пенсійного фонду або в особистому електронному кабінеті на порталі ПФУ.

«Пенсійний фонд, який має досвід нарахування субсидій та пільг для майже 3,3 млн домогосподарств, завдяки обмінам даними з іншими державними органами зможе розрахувати все самостійно, не вимагаючи від ВПО купи довідок», - пояснила заступниця міністра.

Щоб отримати субсидію на оренду, переселенцю достатньо буде подати заяву до ПФУ із зазначенням кількості членів родини. Після розрахунку людині надійде повідомлення про призначення субсидії.

«І ще одна важлива ініціатива – ми пропонуємо зменшити податкові зобов’язання орендодавця на ту частину компенсації, яку надаватиме держава. Це, на нашу думку, має зробити інструмент більш привабливим для орендодавця», - додала Марчак.

Виплати для ВПО за червень: у Мінсоцполітики пояснили причину затримки

В Україні виплати для внутрішньо переміщених осіб за червень 2024 року профінансовано у повному обсязі, загалом на це спрямували понад 2,9 мільярда гривень. Всім ВПО, хто має право на отримання допомоги, кошти поступили на банківські рахунки. Про це повідомили у пресслужбі міністерства соціальної політики. 

Зазначається, що виплати на проживання для ВПО залишаються вагомим інструментом підтримки від держави для українців, які змушені були залишити свої домівки через повномасштабну війну. Ці виплати допомагають подолати найважчий період налагодження життя на новому місці, інтегрування в нову громаду, пошуку нової роботи.

 "Виплати на проживання ВПО за червень профінансовано у повному обсязі, тобто всім, хто має право на їх отримання, кошти поступили на банківські рахунки до кінця місяця. Загалом на виплати для ВПО спрямували понад 2,9 мільярда гривень. Після витрат на безпеку та оборону країни, на яку кошти спрямовуються першочергово, соціальні виплати залишаються другими за значущістю. Їх фінансування є пріоритетним і відбувається завдяки підтримці міжнародних партнерів", - заявили у Мінсоцполітики.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube